В Україні для водіїв запустили нову онлайн-послугу

Ілюстроване фото Фото з відкритих джерел

Тепер можна онлайн реєструвати належного користувача автотранспорту

Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ повідомляє, що для водіїв в Україні запустили нову безкоштовну онлайн-послугу. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як повідомляється, в електронному кабінеті водія з'явилася нова безкоштовна послуга "Керування належним користувачем". Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі "Електронні послуги".

"Це перша онлайн-послуга, яку було створено відразу в електронному форматі. Так працює принцип "digital by design", коли не в онлайн переводять вже наявні адміністративні послуги, а створюють нові, спираючись на онлайн-досвід користувачів",- зазначили в сервісному центрі МВС.

Новини за темою: Нові правила отримання водійського посвідчення: Про що варто пам'ятати

Як призначити належного користувача онлайн

Замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка хоче стати належним користувачем. Для цього необхідно:

1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

2. Обрати з переліку послугу "Керування належним користувачем".

3. Ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.

4. Обрати підставу для належного користування:

  • домовленість із власником;
  • довіреність на право користування ТЗ;
  • договір оренди, найму чи позики;
  • договір фінансового або оперативного лізингу.

5. Ввести e-mail і телефон власника авто.

6. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.

7. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Новини за темою: Від завтра водіїв каратимуть за перевезення дітей без автокрісла

"Після чого власник отримує листа з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія. Повний цикл надання послуги онлайн забирає один робочий день", - додали в пресслужбі.

Нагадаємо, з грудня водії можуть завантажувати документи на право керування авто в смартфон і користуватися їх електронною версією. Читайте детальніше "Посвідчення і техпаспорт у смартфоні: Все, що потрібно знати про нові сервіси для водіїв".Loading...