У Вінницькій області зафіксували пташиний грип

Фото з відкритих джерел

Можуть забити 98 тисяч птахів

У Вінницькій області у Немирівському районі ввели карантин через спалах пташиного грипу. Про це повідомила пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

За даними фахівців, в ПП "Хутір" у селі Бугаків було зареєстровано загибель птиці. Там утримувалося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку.

"Рішенням головного державного ветеринарного інспектора Вінницької області до з’ясування обставин загибелі птиці та встановлення діагнозу були введені карантинні обмеження на 72 години", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що при дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз на грип птиці.

"З метою локалізації і ліквідації спалаху грипу птиці та проведення епізоотичного розслідування до місця події відряджено групу експертів Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи", - додали експерти.

Крім того, сьогодні заплановано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації, рішенням якої буде затверджено план з ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Нагадаємо, 3 січня у східній частині Польщі на трьох фермах з вирощення індиків зафіксували поширення вірусу пташиного грипу. Десятки тисяч птахів загинули на фермі поряд із українським кордоном.

 

Loading...