live

У Раді пропонують ухвалити закон, який дозволить зменшити вартість лікарських засобів

З відкритих джерел

Відповідний документ зареєстрував народний депутат Дмитро Костюк від фракції "Слуга народу"

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2735 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо врегулювання цін на лікарські засоби). Про це йдеться на сайті парламенту.

Проєктом пропонується встановити, що рівень граничної постачальницько-збутової та торговельної (роздрібної) надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, встановлюються Кабінетом Міністрів України, але не можуть перевищувати  7 та 15 % відповідно від оптово-відпускної (для постачально-збутових надбавок) та закупівельної (для торговельних надбавок) ціни  лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Окрім цього,  передбачається, що обмеження щодо встановлення розміру граничних торговельних надбавок (націнок) на лікарські засоби та вироби медичного призначення можуть встановлюватись Законами України.

Автори законопроєкту очікують, що ухвалення зазначеного проєкту Закону сприятиме зниженню цін на лікарські засоби в Україні, підтримає громадян, в першу чергу - соціально незахищені верстви населення, зокрема, пенсіонерів та пацієнтів з хронічними захворюваннями.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт №2539 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету".Loading...
Loading...
Loading...