Премії і доплати – це не просто якесь зловживання, це конкретні корупційні дії, - Німченко

Народний депутат Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Політик переконаний, що це свідчення політичної кризи в країні

Кабмін, який формувала нова команда, не виправдав жодних очікувань людей. Останні скандали щодо премій міністрів і записів прослуховування прем'єр-міністра України Олексія Гончарука показали її справжні наміри. 

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Василь Німченко.

Він розкритикував виплати і премії топчиновників і міністрів, які вони отримали в грудні минулого року. За словами Василя Німченка, фракція "Опозиційна платформа – За життя" внесла проєкт постанови до ВРУ, де вказала про недопустимість підняття заробітних плат народним депутатам України.

"Розумієте, себе вони (Кабмін, – ред.) не образили, а ця політична тріскотня з їх сторони, що вони турбуються про народ, ось вона і відкрилась і в тих прослуховуваннях, і в тих грошових накопиченнях, які вони у такий спосіб вирвали у платників податків, у нас з вами. Я вам скажу, що це не просто якесь зловживання – це конкретні корупційні дії з матеріальною зацікавленістю. Тому прокуратура повинна давати відповідну оцінку. Чому вона мовчить, я не знаю", – сказав він.

Також Василь Німченко додав, що у нього і у людей є всі підстави стверджувати, що Кабмін не виправдав жодних надій. І загалом провладна команда не веде належної кадрової політики для виконання функції державної влади.

"Я вам скажу, що це по суті йде мова, що в нас наступила політична криза і криза влади", – переконаний Німченко.

Як повідомляли, міністр культури України Володимир Бородянський та його заступники у грудні, загалом, задекларували заробітної плати на суму 2 мільйони 70 тисяч гривень.

Раніше, 10 січня, стало відомо, що глава "Укрпошти" Ігор Смілянський буде отримувати на місяць майже 2 мільйони.

А 13 січня стало відомо, що топ-менеджмент "Нафтогазу" отримає премію в розмірі 1% від 2,9 мільярда доларів, які виплатить Україні російський "Газпром". Топ-менеджери отримають близько 29 мільйонів доларів або 700 млн гривень.

Більше на цю тему читайте: "Високі зарплати для чиновників і депутатів, або Виплати у конвертах?"

Loading...