Ціни на опалення та гарячу воду знижені до 30%, - Гончарук

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук Урядовий портал

Перерахунок платежів здійснили у 124 містах України

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що платіжки за опалення та гарячу воду для громадян знижено до 30%. Про це він написав у Telegram.

За словами голови уряду, в 124 містах України здійснили перерахунок 131 підприємство теплокомуненерго.

"До урядової ініціативи долучились вже 19 обласних центрів та міст: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Маріуполь, Житомир, Запоріжжя, Біла Церква, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львов, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернігів, Івано-Франківськ, Київ", - зазначив Гончарук.

Так, за грудень 2019 року зменшено платіжки для населення:
— сума перерахунку по 1-кімнатних квартирах: від 80 грн у Київській області та до 292 грн у Львівській області;
— по 2-кімнатних квартирах: від 110 грн у Чернігівській області, до 435 грн у Дніпропетровській області;
— по 3-кімнатних квартирах: від 140 грн у Дніпропетровській області, до 563 грн у Рівненській області.

Також прем'єр-міністр додав, що у Тернополі, за рішенням органів місцевого самоврядування, люди отримали знижку за послуги теплопостачання за три місяці: жовтень, листопад та грудень 2019 року.

"Це стало можливим, тому що ціни на газ на ринку знизилися. А уряд надав місцевій владі механізм, щоб зробити ці коригування в платіжках", - підкреслив Олексій Гончарук.

Раніше повідомлялося, що жителі Києва в січні отримають рахунки за опалення і гарячу воду з перерахованими сумами. КП "Київтеплоенерго" прийняло рішення знизити нарахування за опалення та гарячу воду за грудень на 22-23%.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявляв, що в регіонах вже почали переглядати тарифи на теплопостачання та впроваджувати механізми для їхнього зниження. 

Крім того, Гончарук повідомляв, що Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє місцевій владі при розрахунку ціни за опалення врахувати ринкову ціну на газ. Це означає, що вже за грудень споживачі можуть отримати в своїх платіжках меншу цифру на 300-400 грн.

Loading...