live

Кацман: Відставка Гончарука - тільки питання часу

Політичний аналітик Володимир Кацман з відкритих джерел

"Людина, яка називає себе "профаном в економіці", яка придумує якісь "дріми" для президента – це вже не прем'єр-міністр"

Відставка прем'єр-міністра України – це питання часу, а претендентами на цю посаду є Арсен Аваков, Юрій Вітренко і Валерій Хорошковський.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Ведучий програми зауважив, що є чотири варіанти того, хто міг організувати і оприлюднити прослуховування прем'єр-міністра: міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, тому що сам хоче бути прем'єром, помічник президента Андрій Єрмак, тому що він просуває виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, російські спецслужби. Володимир Кацман вважає, що ні одна з цих версій не відповідає дійсності, тому що ніхто із названих осіб не в змозі це зробити.

"Ви називаєте фігури, які йдуть в прем'єри, але фігуру Авакова я називав одну із перших, ще півтора-два місяці тому  це стало зрозуміло. Аваков зараз найбільш сильний, на мій погляд, претендент на посаду прем'єр-міністра. У Авакова серйозна структура в руках, у Авакова політична по суті підтримка, хоча "Народний фронт" в тіні відсиджується. Вітренко найслабша фігура, на мій погляд, тому що він взагалі то зрозуміло в якому ракурсі стоїть перед нашими очима, людини, яка вибиває собі побільше премій із малопродуктивних угод", – зазначив Кацман.

За його словами, в цьому контексті з'являється ще фігура Валерія Хорошковського. 

"Для мене це також дивна така фігура, тому що саме у часи Януковича, скажемо так, Хорошковський зробив свою державну кар'єру, до того він був підприємцем, бізнесменом... Але мені здається, що якщо вже Хорошковського висувати в прем'єри, то вже логічніше попросити з Ростова чи Сочі Януковича, він також начебто був прем'єр-міністром", – сказав експерт. 

Окрім цього, Володимир Кацман додав, що вже зрозуміло, що Олексій Гончарук, який називає себе "профаном в економіці", який придумує якісь байки для президента це вже не прем'єр-міністр, який виведе Україну з кризи. А його відставка питання часу і питання тих гойдалок, які зараз є у відносинах всередині провладної команди.

"Там є "соросята", там є представники інших груп і ось вони між собою гризуться. Ось на цьому етапі, мені здається, більше балів набрала команда Сороса", – переконаний Кацман. 

Раніше в мережі з’явився запис, де нібито прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і глава Мінфіну Оксана Маркарова обговорювали курс долара й економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.

Також на записі чутно, як чоловічий голос, схожий на голос прем’єра, стверджує, що "він повний профан в економіці", а у "Зеленського дуже примітивне розуміння економічних процесів".

Незабаром з’явилася друга частина прослуховування наради Гончарука. На відео чути, як Гончарук побоюється, що склад нового Кабміну будуть звинувачувати в тому, що він "ухандохав економіку". Далі високопоставлені особи обговорюють стратегію розвитку України. Згодом було оприлюднено і третю частину записів.

У "Слузі народу" заявили, що нібито таких компроматів на Гончарука немає.

Своєю чергою у Кабміні заявили, що уряд не має інформації про справжність жодного аудіо- або відеозапису, які поширюються в мережі Інтернет.

Сьогодні стало відомо, що Гончарук написав заяву про відставку і передав її президенту. Той прийняв документ для розгляду.

При цьому народні депутати стверджують, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук не подав у відставку за вимогами українського законодавства.

Зеленський дав правоохоронним органам два тижні на встановлення причетних.Loading...
Loading...
Loading...