Новини » Світ Читать эту новость на русском

Протести у Лівані продовжуються: Як WhatsApp розділив країну на два табори

Топ-новина
Топ-новина

Протести у Бейруті. Фото: 

EPA-EFE

Вже три місяці у Лівані народ протестує проти корупції та високих податків

У Лівані тривають масові протести, котрі розпочалися ще у жовтні через, здавалося б, невинну урядову ініціативу ввести податок на дзвінки через WhatsApp. Тож, днями у країні загострилися мітинги та народні невдоволення, під час яких постраждало кількасот людей.

Розповідаємо, що цього разу спричинило загострення конфлікту між громадянами Лівану та владною верхівкою.

Що відбувається у Лівані

У столиці Лівану Бейруті тривають народні протести. 18 та 19 січня мітингувальники протестували біля будівлі парламенту та закликали до революції, кидаючи у поліцейських каміння та пляшки. Окрім цього, люди будували барикади та підпалювали шини.

Щоб завадити цьому, поліціянти використали проти демонстрантів сльозогінний газ і водяну гармату. Це було зроблено для того, аби розігнати демонстрантів, котрі намагалися дійти до площі мучеників – центру ліванського протестного руху. Внаслідок цього у Бейруті чимало людей отримали поранення різного ступеня важкості, а правоохоронці затримали 70 осіб.

Вуличні протести у Лівані

Наразі, за даними Ліванського Червоного Хреста, відомо про понад 400 постраждалих внаслідок сутичок з поліцією. До епіцентру подій для допомоги постраждалим відправили 18 автівок швидкої допомоги та 80 екстрених медичних техніків. Вісімдесятьох постраждалих госпіталізували. Окрім протестувальників дістали поранення і 142 представники правоохоронних органів.

Вуличні протести у Бейруті

Як відомо, ця акція протесту була організована ліванською опозицією через затримку формування нового уряду, який має допомогти Лівану вийти з кризового економічного становища.

При цьому президент Лівану Мішель Аун доручив командувачеві армії та голові внутрішніх сил безпеки стабілізувати обстановку у Бейруті и гарантувати мирним демонстрантам безпеку.

Передісторія протестів у Лівані

Народні невдоволення політикою уряду у Лівані розпочалися 17 жовтня зі столиці. Масові вуличні протести почалися у Бейруті після урядового анонсу введення нового виду податків – обов’язкового збору на користування месенджерами, у тому числі WhatsApp. Збір мали запровадити у розмірі 0,2 долара США на день.

Наступного дня (18 жовтня) голова уряду Лівану Саад Аль-Харірі з екранів телевізорів пообіцяв громадянам покращення ситуації та доручив урядовій коаліції за три дні впоратися з розробкою пропозицій щодо виходу країни з кризи. Проте, незважаючи на це, протести тривали. Відчувши народні настрої та збагнувши, що таке нововведення не доведе до добра, уряд поспішив скасувати його, проте було пізно. Поодинокі мітинги переросли у всенародне повстання, а акції протесту паралізували Ліван: багато шкіл, фінансових установ та магазинів зачинено. Протести ширилися країною – у багатьох містах Лівану люди виходили на вулиці з національними прапорами та плакатами з написами "Народ хоче повалити режим" і виголошували гасла проти податків на користування соціальними мережами та месенджерами.

Протести у Бейруті. Перекриття доріг. Фото: EPA-EFE

Всього у мітингах брали участь десятки тисяч осіб, котрі від незадоволення податками на WhatsApp-зв'язок перейшли до протестів проти корупції та підвищення податків загалом, малоефективного управління державою та її економікою, некомпетентної влади, яка не може покращити життя громадян. Власне, за три місяці протестів у мітингувальників виокремилися кілька чітких закликів та гасел, як-от: вимога змін у політичному і фінансовому житті країни, зниження податків для населення та викорінення корупції, відставка чинного уряду та проведення дострокових виборів.

Через два тижні після початку повстань – 29 жовтня – прем’єр-міністр Лівану Саад Аль-Харірі подав у відставку, аби послабити народний гнів, проте він залишився виконувачем обов’язків прем’єра до створення нового Кабміну, а протести продовжилися.

Саад Аль-Харірі. Фото: flickr.com

19 грудня Мішель Аун поручил ексміністру освіту Лівану Хасану Діабу сформувати новий уряд. Його кандидатуру на посаду прем'єра підтримали 69 депутатів з 128. Проте мітингувальники наполягають на відставці вищого законодавчого органу та дострокових виборах.

Детальніше про передісторію сутички між владою та ліванцями можна прочитати у матеріалі за цим посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...