Новосад: В Україні з'являться реєстри учнів та вчителів

Ганна Новосад. Фото kmu.gov.ua

Реєстр використовуватимуть і для жеребкування під час зарахування дітей до школи

Міністр освіти і науки Ганна Новосад анонсувала створення в Україні реєстру учнів закладів середньої освіти та реєстру вчителів.

"Я вважаю, що принцип доступності початкової освіти в прив'язці до місця проживання себе виправдовує. Ми, безумовно, це робитимемо й надалі. Закон, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, узаконює цей підхід", - сказала Новосад в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Міністр зазначила, що розуміє, що цей принцип завжди зазнаватиме дискредитації в умовах браку шкіл у великих містах, "вакханалії" з точки зору реєстрації місця проживання, а також відсутності достовірних реєстрів учнів.

Новини за темою: Молодим вчителям зарплату не підвищать, але будуть мотивувати, - Новосад

"На перші дві тези Міністерству освіти вплинути реально складно, тому що це не входить до компетенції нашого відомства. Ми можемо вплинути на третє. Ми зрозуміли, що, розвиваючи систему збору статистики, ми нарешті маємо підійти до створення реєстру учнів середньої освіти. Також критично важливо створити реєстр учителів", - заявила Новосад.

Новини за темою: Новосад: ЗНО з математики стане обов'язковим

За її словами, в 2020 році Міносвіти в тестовому режимі запустило нову систему збору статистики і до цієї системи має намір побудувати модуль з реєстру учнів і учителів.

"Нині над цим починаємо працювати, насамперед робимо технічне завдання і шукаємо гроші", - розповіла міністр.

Серед іншого Новосад зазначила, що цей реєстр, зокрема, використовуватимуть для жеребкування під час зарахування дітей до школи.

Нагадаємо, Ганна Новосад також заявила, що допуск до школи невакцинованих дітей буде відповідальністю керівника навчального закладу.

Loading...