live

НБУ зобов'язав банки з 1 червня подавати повну інформацію про свої кредити

Національний банк України

В тому числі і про приховувані раніше платежі

З 1 червня 2020 року банки у своїй рекламі мають вказувати повну інформацію про свої кредити, в тому числі і про платежі, які раніше приховувалися.

Також з 1 березня на вебсайтах банків має подаватися повна та актуальна інформацію про умови надання послуги, її вартість, включаючи комісії та платежі за додаткові послуги та інші зобов’язання.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Зазначається, що щомісяця профільний підрозділ НБУ, який опікується захистом прав споживачів фінпослуг отримує близько 900 звернень від громадян та бізнесу.

Усього Національний банк отримав звернення щодо 53 банків. Найбільша кількість стосується трьох банків.

Зокрема, споживачі скаржаться на нерозкриття банками інформації щодо повної вартості кредиту, самовільне списання коштів із зарплати чи інших нарахувань у погашення боргу, списання процентів за рахунок збільшення кредитного ліміту з процентами за більшою ставкою без пояснень правомірності щодо своїх дій тощо.

Новини за темою: У Нацбанку пояснили зупинку зміцнення гривні

Враховуючи це, НБУ ухвалив вимоги, відповідно до яких банки з 1 березня мають змінити інформацію про свої послуги на вебсайтах. Тобто розкрити повну та актуальну інформацію про умови надання послуги, її вартість, включаючи комісії та платежі за додаткові послуги, умови дострокового повернення кредиту, можливі штрафи у випадку невиконання клієнтом зобов’язань тощо.

А з початку червня 2020 року на вебсайтах банків мають з’явитися калькулятори для розрахунку витрат або доходів від фінансової послуги. Також у червні має змінитися реклама банків, вона повинна буде містити істотні характеристики послуги – інформацію про повну вартість, умови отримання послуги, ризики.

Новини за темою: Нацбанк може знизити облікову ставку до 8% вже у 2020

Також Нацбанк планує ухвалити нові вимоги до банків, а саме: до договорів, візуального сприйняття реклами, інформації на сайтах та у рекламі щодо мікрокредитів, розкриття інформації про послуги через електронні канали обслуговування, роботи зі зверненнями громадян, уникнення нечесних практик.

Нагадаємо, Національний банк України також змінив підхід, за яким банки розраховуватимуть вартість споживчого кредиту. Це зроблено у зв’язку зі введенням у дію 19 січня 2020 року нових вимог законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг.

Loading...