live

Хочеться вірити, що президент прийме правильне рішення щодо закону "Про медіа", – Влащенко

ZIK

"Я закликала президента України Володимира Зеленського, щоб він провів широку пресконференцію з представниками медіа"

Безліч змін щодо роботи журналістів, які передбачені в законопроєкті про медіа, несумісні з поняттям демократії. 

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловила генеральний продюсер телеканалу ZIK Наташа Влащенко.

"Коли тільки почали обговорюватися ці зміни, я відразу сказала, що вони направлені на звуження свобод, і свобод не лише журналістів, але і громадян. Тому що якщо громадяни не зможуть отримувати інформацію, однозначно і їх свободи теж звужуються. А що стосується проєктів законів, які, скажімо, політично розширюють повноваження Нацради, які звужують права журналістів, вводять кримінальну відповідальність і намагаються розділити журналістів на тих, у кого буде національна картка, і тих, в кого її не буде. І я так думаю, що теж за політичними уподобаннями будуть видаватися ці картки. Я думаю, що все це ну ніяк не може бути сумісне з поняттям демократії", – вважає вона.

Також Наташа Влащенко зауважила, що сьогодні в інтернеті написала пост, в якому закликала президента України Володимира Зеленського, який є гарантом демократії і Конституції в країні, щоб він провів широку пресконференцію з представниками медіа, які матимуть змогу висловити своє ставлення до запропонованих змін.  

"Ми не можемо сказати, що це ініціатива президента Зеленського, тому що це ініціатива депутатів. Авторство одного закону належить Олександру Ткаченку і групі депутатів, а інший закон – це ініціатива міністра культури молоді і спорту Бородянського. Отже, ми не можемо напряму сказати, що це ініціатива Зеленського, і мені хочеться вірити, що це не ініціатива Зеленського, тому що були групи, які розробляли цей закон. Але я думаю, що Зеленський - людина, президент, який нам пообіцяв, що свободи будуть непорушні в країні. Тому я думаю, що він зараз дізнається про обговорення і зверне увагу на закон, який просувають. Мені дуже хочеться вірити, що він прийме єдине правильне рішення", – зазначила Влащенко.

Як повідомляли, з 15 січня у низці українських міст люди вийшли на акції протесту проти запровадження цензури. Зокрема, протестували у Львові, а також в Одесі.

17 січня у Києві активісти прийшли з акцією протесту до будівлі, де засідав парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагадаємо, 17 січня міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський та його перший заступник Анатолій Максимчук презентували законопроєкт про протидію дезінформації.

Як повідомляли раніше, у грудні 2019 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що законопроєкт про дезінформацію перебуває на фінальній стадії розробки та майже готовий для представлення до другого етапу обговорення.

Новини за темою: Наташа Влащенко: Законопроєкт про дезінформацію – це спроба накинути зашморг на шию ЗМІLoading...
Loading...
Loading...