live

До кінця 2020 року в Україні не залишиться шкіл без туалетів у приміщенні, – міністр освіти

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад РБК-Україна

На ці цілі в регіони віддано 26 млн гривень

Міністр освіти і науки Ганна Новосад заявляє, що до кінця 2020 року в Україні не залишиться шкіл, які не мають туалетів у приміщенні.

За її словами, по хорошому, тих коштів, які їм виділяли в 2019 році, й співфінансування області мало б вистачити, щоб закрити це питання.

"Ще момент, що ми не давали кошти на ті малокомплектні заклади, які мають менше ніж 25 людей, оскільки передбачається, що їх оптимізовуватимуть", – повідомила Новосад,  інформує "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що уряд продовжує політику під назвою "Гідність дитини" з побудови теплих туалетів, і на 2020 рік передбачено і віддано на місця 26 млн гривень на ці цілі.

Серед іншого, міністр поділилася статистикою про архітектурну доступність шкіл для дітей з особливими освітніми потребами.

Новини за темою: Новосад: В Україні з'являться реєстри учнів та вчителів

Зокрема, за даними Міносвіти, в України 11 650 шкіл (77% від загальної кількості), в яких забезпечено безперешкодний доступ для осіб з особливими потребами на перший поверх, всього 72 заклади доступні до другого поверху, 50 закладів – до третього поверху і лише 18 шкіл – до четвертого.

"У тих школах, які наразі будують з нуля, принаймні в більшості шкіл, де я була, є ліфти. Але якщо ми говоримо про старі школи, то піднятися вище, ніж перший поверх, досить складно", – зазначила Новосад.

Новини за темою: Новосад: Учителі російськомовних шкіл пройдуть підготовку у зв’язку з переходом на українську мову викладання

За її словами, в Україні 9 тис. 406 шкіл обладнані пандусами та поручнями, ліфти і підйомники є тільки в 95 закладах і спеціально обладнані туалетні кімнати є в 775 школах.

"Ті ресурси, які ми вкладатимемо в 2020 році в школи і контролюватимемо їх, будуть спрямовані й на наявність інклюзивності в тих архітектурних рішеннях, які пропонуватимуть школи", – наголосила міністр.

Раніше міністр освіти і науки України Ганна Новосад заявляє, що допуск до школи дітей, що не пройшли вакцинації, буде особистою відповідальністю керівника навчального закладу.

 

 Loading...
Loading...
Loading...