Юристи Трампа назвали незаконною процедуру імпічменту

Дональд Трамп REUTERS

Розгляд конкретних звинувачень проти Дональда Трампа почнеться в Сенаті у вівторок, 21 січня

Статті імпічменту, схвалені Палатою представників, є "неконституційними і небезпечними".

Про це заявили в команді захисту Трампа, – передає DW.

Юристи Дональда Трампа в суботу, 19 січня, звинуватили демократів у "незаконному" спробі скасувати результати президентських виборів 2016 року. Команда захисту президента США оголосила, що статті імпічменту, які схвалила Палата представників, є "неконституційними і небезпечними".

На думку юристів, процедура імпічменту - це "небезпечна атака на право американського народу вільно обирати президента". Прагнення домогтися імпічменту Трампа - це "спроба втручання в президентські вибори 2020 року", стверджується в заяві юристів Пета Сіполоуні і Джея Секьюлоу.

Позови, які стосуються Трампа будуть вестися за двома статтями: "про зловживання владою" - в зв'язку з його проханням до президента України Володимиру Зеленському почати розслідування проти одного з головних суперників на майбутніх президентських виборах - Джо Байдена - і про "перешкоджання розслідуванню Конгресу" з-за спроб поміщати дачі показань, а також заблокувати доступ до ряду запитуваний демократами документів.

Трамп відкинув обидва пункти звинувачення. У статтях звинувачення немає вказівки на будь-який злочин або порушення законодавства, що робить їх недійсними з точки зору конституції, стверджується в заяві юристів.

Розгляд конкретних звинувачень проти Дональда Трампа почнеться в Сенаті у вівторок, 21 січня. Для оголошення імпічменту Трампу необхідно, щоб це рішення підтримали дві третини сенаторів. Експерти вважають це малоймовірним, оскільки в Сенаті більшість належить республіканцям.

За всю історію США це третій випадок процедури імпічменту президента.

Нагадаємо, 25 вересня Державний департамент Сполучених Штатів Америки опублікував стенограму розмови президента України Володимира Зеленського та американського президента Дональда Трампа, внаслідок чого почалися слухання з імпічменту американського лідера. Мова йде про переговори президентів 25 липня.

В Білому домі заявили, що ні президент США Дональд Трамп, ні його адміністрація не будуть брати участь у слуханнях щодо імпічменту.

18 грудня Палата представників Сполучених Штатів Америки ухвалила рішення щодо імпічменту президенту Дональду Трампу за двома статтями звинувачень – у зловживанні владою та перешкоджання роботі Конгресу в розслідуванні цієї справи.

Loading...