У Раді буде створено робочу групу для розгляду поправок до законів про мову і про освіту, – Рабінович

Вадим Рабінович

"Треба точки знаходити, щоб можна було хоч якось зшивати країну"

Парламентарі сьогодні вирішили створити групу для розгляду поправок до законів про мову і про освіту. Про це в ефірі телеканалу ZIK, повідомив Вадим Рабінович народний депутат України, співголова партії "Опозиційна платформа – За життя".

"Ще позитивним сьогодні було зроблено те, що ми… От і Венеціанська комісія зробила висновки щодо закону про мову, і ухваленого закону про освіту. Ми домовилися про створення робочої групи, яка теж сяде, послухає дві сторони, розбіжності із законом про освіту, про загальну середню освіту та з мови. Треба взагалі всі точки знаходити, щоб можна було хоч якось зшивати країну. Будемо намагатися працювати, хоча говорити про серйозний рух позиції майже неможливо", – зазначив Рабінович.

Він також підкреслив, що закон, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення, потрібен, але не зараз і не в тому вигляді, в якому його пропонують.

"Слуги народу" говорять про те, що для того, щоб запустити механізм ефективної роботи економіки, потрібен ринок землі. І так вимагає МВФ. Певною мірою я готовий підтвердити, що ринок землі необхідний, це обов'язкова умова розвитку економіки. Але не сьогодні, в цих умовах, не у воєнний час і не з такими умовами, як це пропонується. Тому поки ми збираємося вплинути на умови. Тобто, якщо вони все ж таки, користуючись своєю більшістю, ухвалять цей закон, що все ж таки буде, на мій погляд, трагічно, то хоча б тоді мають бути внесені питання про відсутність можливості іноземцям взяти цю землю і має бути знижена норма на одну людину. Тому що, коли одна людина купить пів Києва – це просто божевілля. Ось поки ці речі ми будемо відстоювати, і сподіваюся, відстоїмо", – сказав парламентар.

"Іноземці через застави в банках можуть стати законними власниками української землі. І ось це ми повинні обійти. Ми подали ті доповнення, які потрібні, щоб цей пункт прибрати. Але подивимося, як вони будуть. Це діалог, але їх монобільшість, вони будь-який закон можуть ухвалити. У цих умовах наше завдання, як розумних людей, - хоч якось вплинути на ті закони, які вони ухвалять. Ми принаймні почали слухати один одного, подивимося, що з цього вийде", – констатував Вадим Рабінович.

До слова, з 16 січня вся реклама в Україні має бути виконана державною мовою.

Нагадаємо, 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про мову. 

Як відомо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проєкт закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроєкт у другому читанні. До проєкту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Тодішній голова ВРУ Андрій Парубій неодноразово заявляв про спроби зірвати розгляд "мовного" закону.

25 квітня народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому "мовний" закон після двох місяців роботи над документом. 

П'ятий президент України Петро Порошенко підписав закон про мову 15 травня 2019 рокуLoading...