live

Перемовини щодо повернення в Україну чорних скриньок збитого Боїнга складні і напружені, - РНБО

Фюзеляж збитого в Ірані літака МАУ,

фото - ISNA

ЗМІ мають зважено подавати інформацію про повернення чорних скриньок Іраном

Перемовини щодо повернення в Україну бортових самописців збитого 8 січня в Ірані Boeing-737-800 компанії МАУ складні і напружені, тому поширення неперевіреної інформації з цього питання може негативно вплинути на результативність переговорів. На цьому наголосив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов у заяві, яку поширила пресслужба РНБО.

"Нині тривають постійні консультації українських та іранських експертів щодо цього питання. Перемовини складні і напружені. Інформаційний ажіотаж, маніпуляції навколо цієї теми, поширення неперевіреної інформації значно ускладнюють переговорний процес і можуть негативно вплинути на його результативність", - підкреслив керівник Радбезу.

У цьому зв'язку він звернувся до українських та іноземних засобів масової інформації з проханням займати зважену та відповідальну позицію стосовно висвітлення питання повернення в Україну “чорних скриньок” збитого авіалайнера.

Новини за темою: Робота не зупиниться до повного з'ясування обставин авіакатастрофи в Ірані і покарання винних, - секретар РНБО

"Наполегливо закликаю ЗМІ під час висвітлення питання повернення "чорних скриньок” користуватися офіційною інформацією українських органів влади, яку надаватимуть в залежності від досягнення домовленостей з іранською стороною", - додав він.

Раніше іранське інформагентство IRNA поширило слова голови комісії з розслідування авіаційних подій Організації цивільної авіації Ірану Хасана Резаїфара про те, що "ми намагаємося розшифрувати "чорні скриньки" тут, в Ірані; в іншому випадку ми можемо вибрати Україну і Францію, але поки не було прийнято рішення відправити їх в іншу країну".

Перед цим Резаїфар заявляв, що Іран не має технології для розшифрування "чорної скриньки" сучасної моделі Boeing 737.

Нагадаємо, раніше, низка ЗМІ повідомила, що Іран передумав відправляти чорні скриньки зі збитого літака "МАУ" в Україну.

Loading...