live

Митрополит УПЦ Онуфрій освятив води Дніпра. Фото

Предстоятель УПЦ тричі встромив хрест у води Дніпра facebook.com

Раніше Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію святителя Василія Великого в Києво-Печерській лаврі

У день Хрещення Господнього Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив води Дніпра біля Свято-Покровського собору в Оболонському районі столиці. Як повідомляє Центр інформації УПЦ, разом з Митрополитом Онуфрієм молилися керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), представники єпископату, духовенство Києва, тисячі віруючих киян і гостей міста.

Новини за темою: Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначає 75-річний ювілей

Предстоятель УПЦ тричі встромив хрест у води Дніпра, здійснюючи чин Великого освячення вод, після чого він випив святу агіасмою (вода, освячена в день свята Богоявлення, - Ред.) прямо з річки і вмився водохресною водою. Його прикладу послідував митрополит Антоній та єпископи УПЦ.

Після молебню Митрополит Онуфрій привітав усіх православних зі святом Богоявлення та окропив присутніх святою водою.

"Сердечно вітаю з великим святом Хрещення Господнього! Це свято також називається Богоявленням. У святому Хрещенні Спаситель освятив води Йордану, і не тільки Йордану, але і води земної кулі. У Своєму Хрещенні Господь явив нам таємницю Святої Живоначальної Трійці, тому що на Йордані відкрилися небеса й почули всі голос Небесного Бога Отця, Який сказав: "Цей є Син мій улюблений, в Якому Моє благовоління" і Святий Дух зійшов на христа у вигляді голуба. Батько говорив, що Святий Дух зійшов, а Син хрестився.

Новини за темою: Глава УПЦ МП Онуфрій благословив Зеленського і пообіцяв свою підтримку

Нехай благодать, яку Господь приніс на землю через Своє народження, хрещення, наповнює наші серця, наші родини, нашу країну, весь світ. Тому що цією благодаттю всі ми живемо. Нехай вона зміцнює нас у всіх труднощах, труднощі земного життя, допомагає нам гідно долати все, що зустрінеться нам на нашому шляху, і допомагає жити в любові до Бога, один до одного, поважати один одного, терпіти один одного. В цьому краса і мудрість життя. Нехай Господь усіх нас благословить. Зі святом! Щастя, здоров'я!", - побажав Предстоятель УПЦ.

Після освячення вод Дніпра Блаженніший благословив охочих зануритися.

Раніше, сьогодні вранці, Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію святителя Василія Великого в Києво-Печерській лаврі.

Своїм хрещенням у Йордані Спаситель поклав початок таїнства Хрещення, через яке християнин народжується для життя во Христі.

В Церкві закликають тих, хто за традицією занурюється на Богоявлення у відкритих водних джерелах, перед цим відвідати святкову Божественну літургію, сповідатися і причаститися.

Нагадаємо, Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих напередодні Різдва.Loading...
Loading...
Loading...