live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Чорна діра в центрі Чумацького шляху здивувала вчених

Чумацький Шлях

У центрі нашої галактики розташована величезна чорна діра Стрілець A*

У центрі нашої галактики розташована величезна чорна діра Стрілець A*, про природу якої астрономи сперечаються останні 20 років. Дослідники з Гарварду й Інституту радіоастрономії в Бонні провели точні вимірювання та дізналися, що це космічне тіло в мільйони разів важче, ніж Сонце, передає 24.

Вчені спостерігали за центром Чумацького шляху протягом 18 років, щоб переконатися, що там дійсно розташована чорна діра, а не інше космічне тіло.

Новини за темою: Чумацький шлях пронизує велика «дірка», як після гарматного пострілу, – вчені

Дослідження галактики

Вчені також хотіли обчислити її масу, яка, згідно з ранніми заявами, становить приблизно 4,3 мільйона сонячних мас. Складність цього дослідження полягала в тому, що Стрілець A* не створює потужні викиди плазми і тому слабо помітний навіть для спеціального обладнання.

Для підрахунків дослідники використовували дані з радіотелескопа VLBA. З його допомогою було визначено, що мінімальна маса Стрільця A* становить мільйон мас Сонця – чверть від передбачуваного значення.

Новини за темою: Чумацький Шлях схожий на букву «S» та дещо вібрує, – вчені

При цьому щільність об'єкта свідчить про те, що астрономи стежили саме за надмасивною чорною дірою. Автори проєкту прийшли до висновку, що вона займає лише частину таємничого об'єкта в центрі Чумацького шляху.

Нагадаємо, в Чумацькому Шляху знайшли "колиску зірок".

Loading...