live

Артем Прима фінішував 11-м у гонці переслідування етапу Кубка світу з біатлону в Рупольдингу

Українець Артем Прима посів 11-е місце у гонці переслідування етапу Кубка світу з біатлону в Рупольдингу Портал biathlon.com.ua

Найкращий серед українців у спринті не розбив дві мішені у персьюті і в підсумку опустився з восьмої позиції на 11

Чоловічою гонкою переслідування у німецькому Рупольдингу сьогодні, 19-го січня, на лижних трасах та стрільбищі Chiemgau-Arena завершився п'ятий етап Кубка світу з біатлону сезону-2019/2020. Переможцем персьюту став неодноразовий олімпійський чемпіон француз Мартен Фуркад. Другим фінішував співвітчизник лідера Кантен Фійон Майє, а третім – норвежець Ветле-Сьястад Крістіансен. Кращий серед українців – Артем Прима, який став 11-м. Антон Дудченко посів 29-е місце, а Сергій Семенов – 40-е. Дмитро Підручний із сімома штрафними колами після четвертого вогневого рубежу вирішив не фінішувати і зійшов з дистанції, повідомляє офіційний сайт Федерації біатлону України.

Красивим гросмейстерським поєдинком двох французів завершився п'ятий етап Кубка світу в німецькому Рупольдингу. Мартен Фуркад і Кантен Фійон Майє в нинішньому сезоні стали не тільки партнерами по команді, але і вельми принциповими суперниками. Тим більше зараз – коли обидва француза окупували вищі рядки загального заліку.

Сьогодні ж їм треба було виявити найсильнішого в очній боротьбі! На старті між двома лідерами було всього три секунди, які розтанули вже після перших пари сотень метрів – далі Мартен і Кантен пішли щільною зв'язкою, поперемінно беручи на себе тягар диктування темпу гонки. Два рубежі в стрільбі лежачи нічого принципово не змінили – обидва француза стріляли точно, поступово тікаючи від всіх інших переслідувачів.

Розв'язка, як виявилося, наступила на третьому рубежі, коли на один промах Фійона Майє, Фуркад відповів п'ятьма влучними пострілами і втік від суперника. На останній стрільбі досвід підказував Мартену тактику роботи напевно – благо, погодні умови сприяли точності. І лідер Кубка світу трохи довше вицілював кожен постріл та закрив усі мішені! У цей момент Кантен лише готувався зробити перший постріл, а Мартен вже святкував черговий успіх жестом переможця! Фуркад повторив результат Тіріл Екхофф в Рупольдингу – дві особистих перемоги і успіх в естафеті!

Не менш красивою вийшла боротьба за бронзу, в якій на останньому колі зійшлися Ветле Сьястад Крістіансен, Сімон Дестьйo і Бенедикт Долль. Всі троє – відмінні лижники з гострим фінішним спуртом. Але німець напруги цієї боротьби не витримав і відстав незадовго до фінішної прямої. А француз з норвежцем влаштували класну дуель на останній сотні метрів!

Французька збірна була дуже близька до завоювання повного п'єдесталу пошани в переслідуванні, але ривок Крістіансена виявився трохи могутніше, і на фініші він на 0,1 секунди випередив Дестьйo! Треба сказати, що для всієї норвезької команди сьогоднішня гонка виявилася дуже вдалою на фоні провалу в спринті. Тар'єй Бьо і Йоханнес Дале зуміли прорватися в десятку кращих, стартувавши в глибині третього десятка!

На жаль, серед чотирьох українців, які стартували, лише один зумів поліпшити свою позицію по ходу гонки. Хоча восьмий в спринті Артем Прима і сьогодні всю гонку тримався в групі претендентів на місця в квітковій церемонії. І в підсумку від шостого місця Артем відстав усього на чотири секунди, але показав при цьому лише 11-й результат... Дуже прикро, оскільки і по скорострільності, і за дистанційною швидкістю наш спортсмен виглядав сьогодні дуже конкурентоспроможним.

Трохи точніше, всього з одним колом штрафу, провів персьют Антон Дудченко та вже втретє у своїй нетривалій поки кар'єрі в Кубку світу зумів фінішувати в топ-30! Сергій Семенов, який стартував 36-м, на дистанції виглядав не так переконливо, але за рахунок непоганої стрільби з двома промахами зумів залишитися в заліковій зоні – 40-м.

А ось у капітана команди гонка не пішла з самого старту. Дмитро Підручний став єдиним з наших хлопців, хто схибив вже на першому рубежі, та й згодом зібрав, здається, всі командні промахи, яких виявилося відразу сім. Втративши шанси на потрапляння в очки, Діма прислухався до поради тренерів і не став закінчувати гонку, економлячи сили для наступних стартів.

Незважаючи на невдачу в персьюті, Підручний зберігає за собою місце в двадцятці найсильніших загального заліку, але тепер йому в топ-25 становить компанію Артем Прима, який після ряду високих результатів на німецьких етапах тепер йде 24-м в тоталі. Ну, а лідерство Мартена Фуркада стає ще більш впевненим – тепер він випереджає дует партнерів по команді Фійона Майє – Дестьйo на 71 і 72 очка. Та напевно все ще з побоюванням поглядає на... сьому сходинку, де зачаївся Йоханнес Бьо. Чи буде ця дуель мати продовження в поточному сезоні?..

З усіма результатами звітної гонки можна ознайомитися за цим посиланням.

Після повних адреналіну контактних гонок в німецькому Рупольдингу, спортсмени переїжджають в словенську Поклюку, де почнуть змагання біатлонною класикою – індивідуальними гонками. Першими вже в найближчий четвер, 23-го січня, на дистанцію вийдуть чоловіки.

У боротьбі за "бронзу" норвежець Ветле-Сьястад Крістіансен на 0,1 секунди випередив француза Симона Дестьйо Портал biathlon.com.ua

Біатлон. Кубок світу сезону-2019/2020. Четвертий етап

15–19 січня. Рупольдинг (Німеччина)

19 січня. Чоловіки. Гонка переслідування 15 км (чотири вогневі рубежі). 59 учасників

  1. Мартен Фуркад (Франція) – (0+0+0+0) 31.26,8
  2. Кантен Фійон Майє (Франція) – (0+0+1+0) +17,6
  3. Ветле-Сьястад Крістіансен (Норвегія) – (0+0+0+1) +46,0
  4. Симон Дестьйо (Франція) – (0+0+0+1) +46,1
  5. Бенедикт Долль (Німеччина) – (0+0+1+0) +52,2
  6. Емільєн Жаклен (Франція) – (0+1+1+1) +1.04,9

...11. Артем Прима (Україна) – (0+1+1+0) +1.09,0

...29. Антон Дудченко (Україна) – (0+1+0+0) +2.48,6

...40. Сергій Семенов (Україна) – (0+1+1+0) +3.24,7

…Дмитро Підручний (Україна) – (1+1+3+2) – зійшов з дистанції після четвертої стрільби

 

Loading...