У Київському слідчому ізоляторі зафіксували порушення прав ув’язнених – Офіс омбудсмена

Офіс Омбудсмана України

В окремих камерах слідчого ізолятору досі відсутні шибки та не працює система опалення

Під час повторної перевірки в Лук’янівському СІЗО виявлено порушення вимог щодо роздільного тримання в’язнів та неналежні умови їх утримання.

Про це повідомляє пресслужба омбудсмена.

Зазначається, що члени моніторингової групи ознайомились з умовами  утримання в’язнів, документацією та провели вибіркове опитування осіб, які в ній тримаються, а також оцінили реальний стан виконання рекомендацій Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наданих під час попереднього візиту.

"Під час моніторингу виявлено ряд суттєвих порушень вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій і норм у сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, внаслідок постійного порушення в установі вимог щодо роздільного тримання, серед в’язнів наявні конфлікти, що можуть призвести до масових заворушень.

За даними комісії, більшість камер установи не забезпечені належним штучним освітленням, мають надмірну заґратованість вікон, стіни в деяких камерах вологі та вкриті грибком. Також приміщення не обладнано бачками з питною кип’яченою водою та припливно-витяжною вентиляцією.

"В окремих камерах слідчого ізолятору досі відсутні шибки та не працює система опалення. Через це в’язням доводиться закривати вікна ковдрами та спати у верхньому одязі", - пишуть у звіті відомства.

У Офісі омбудсмена повідомили, що було встановлено порушення права ув’язнених на охорону здоров’я та медичну допомогу. Засуджені та ув’язнені, які прибувають до слідчого ізолятора, не проходять санітарну обробку, через що медичні працівники не контролюють стан їхнього здоров’я під час утримання в установі.

"Обладнання застаріле, рентгенологічний та флюорографічний апарат не працює. Внаслідок чого, відсутня можливість проведення флюорографічного обстеження органів грудної клітини в’язням. Так під час візиту було виявлено 20 в’язнів, які перебували в контакті з хворими на туберкульоз та яким протягом тривалого часу не було проведено дослідження, що свідчить про неналежне надання медичної допомоги та недотримання вимог інфекційного контролю за туберкульозом", - додали у відомстві.

Нагадаємо, 27 грудня у СІЗО в Бахмуті, Донецької області, в'язні розповіли про жахливий стан з меддопомогою. Засуджених практично не лікують і не видають медикаменти.Loading...