live

Проза від українських політиків: Від розчленування до дитячих оповідань

Антон Візковський
Антон Візковський
Хто з українських політиків займався публіцистикою ZIK

В більшості випадків українські політики пишуть автобіографічні або публіцистичні книги. А ось художню прозу від державних мужів вдень із вогнем не знайдеш. Проте, нам вдалося розшукати твори державних діячів України, які написані в різних літературних стилях: від фантастики до сімейної саги. Про найкращі з них ми розповімо в цьому огляді.

Володимир Яворівський - "Найдовша ніч президента. Лягти!!! Суд іде"

Книга Володимира Яворівського "Найдовша ніч президента. Лягти!!! Суд іде... фото - yakaboo.ua

У письменника Володимира Яворівського, піонера українського парламенту і депутата 7 скликань Верховної Ради, члена партії "Батьківщина", в 2015 році вийшов збірник творів "Найдовша ніч президента" і "Лягти!!! Суд іде". Роман "Найдовша ніч президента" був написаний в 2011 році. У ньому проглядаються образи центральних політичних фігур того часу: Віктора Ющенка, Віктора Януковича і Юлії Тимошенко.

Але при цьому Яворівський в коментарі "УНІАН" попередив, що всі події є вигаданими, а збіги - випадковими:

"У нас є сільська, інтелігентська проза. А от прози політичної на такому рівні, щоб проглядалися певні прообрази, не пам'ятаю. У передмові я написав: "Знаю, що вам хочеться впізнаванності. Одначе застерігаю: все тут вигадано. Документальний тільки факт президентських виборів". Хоча читачі там і тут впізнають політиків, це не має юридичної сили, щоб притягти мене до відповідальності".

"Найдовша ніч президента" оповідає про якогось очільника української держави, що переживає внутрішню кризу перед черговими виборами. Він розмірковує про те, чи зможе перемогти в демократичній гонці, яка змінить країну і, звичайно ж, думає про народ. Адже він подарував українцям краще життя, самоповагу, національну ідентичність зрештою, і тому його зобов'язані будуть переобирати.

Володимир Яворівський Фото: ukrreporter.com.ua

Сам же роман написаний у кращих традиціях "потоку свідомості" Миколи Хвильового. Ця проза була актуальною для прочитання під час президентської кампанії 2019 року. Думаю, що Петро Олексійович упізнав би себе в головному героєві.

А ось повість "Лягти!!! Суд іде" розповідає про переживання жінки, чоловік якої - звичайний прем'єр-міністр. І коли над ним жорстока держава розпочинає судилище, бідна мадам починає міркувати про насущні екзистенціальні проблеми: політику, державу і життя в цілому. Вона не розуміє, за які такі гріхи її чоловік, справжній патріот і реформатор, потрапив у жорна кровожерливої системи.

"Лягти!!! Суд іде" написана досить добре, що дозволяє кожному читачеві відчути глибину душевного болю жінок, які пов'язали свою долю з політиками.

Олександр Турчинов - "Пришестя"

Книга Олександра Турчинова "Пришестя" фото - yakaboo.ua

"30 березня о 8:00 в районному центрі Магдалинівка Дніпропетровської області в будинку за місцем проживання знайдено повішеним з ножовим пораненням грудей і відрізаними геніталіями Тихонова, 1982 р.н., працівника сільськогосподарського підприємства "Мрія". На розташованому поряд кладовищі розорено одинадцять могил", - так починається роман "Пришестя" екснародного депутата і колишнього глави РНБО Олександра Турчинова.

Добрий початок - запорука успіху твору. І дійсно, сюжет в цій книзі, м'яко кажучи, "кришезносний". В Україні при владі перебувають корупціонери і лицеміри. Ними командує президент, схожий на безграмотного бегемота (відсилання - ясне). У країні починають відбуватися незрозумілі і криваві події (соковито описані автором), за якими стоїть секта "Діти Люцифера". Паралельно з цим на Землі стрімко змінюється клімат, а в багатьох державах починаються заворушення. Астролог Галина Шевцова каже, що в усьому винен "Чорний потік" - космічна субстанція, яка пожирає зірки і планети.

Про це дізнаються українці, які вирішують вийти на вулицю і висловити невдоволення. Політики і навіть опозиція у вигляді Ольги Володимирівни Вероніни, яка нудиться в катівнях Лук'янівського СІЗО, не можуть впоратися з ситуацією. На допомогу приходить замміністра МНС Віктор Сергійович Дєєв, якому допомагають старші протестанської церкви Олексій Іванович Славовий і його наставник Іван Данилович Бондар.

Це лише частина чудового сюжету, в якому є інопланетяни, масони, майдани і Апокаліпсис. В цілому дуже рекомендовано до прочитання. За авторством Турчинова були видані романи "Свідоцтво" і "Таємна Вечеря", сценарій "Ілюзія страху" (екранізований в 2008 році), а також кілька есе.

Варто додати, що деяких читачів налякала сцена, коли майор міліції протоколює місце злочину, де було знайдено обезголовлений труп судді та його сім'ї. При цьому в книзі голів ніхто знайти не міг.

Схожа подія відбулася в Харкові в 2012 році, вже після написання роману. Були вбиті суддя Фрунзенського районного суду Харкова Володимир Трофимов та члени його сім'ї. Всі вони були обезголовлені, а їх голови так і не змогли знайти.

Анна Герман - "Дівчинка і косміти"

Книга Ганни Герман "Дівчинка і косміти" фото - lb.ua

Перейдемо до більш приємних речей. Ексдепутат від "Партії регіонів" і радник IV президента України Віктора Януковича видала в 2015 році збірник повістей і оповідань для дітей "Дівчинка і косміти".

Книгу Ганна презентувала в 2016 році на "Книжковому арсеналі". Виручені кошти з продажу вона передала на лікування пораненим бійцям і дітям-сиротам на Донбасі. Цей збірник перевели на французьку, і він був удостоєний премії в галузі літератури Гран-Прі Солензара.

Ганна Герман фото - file.liga.net

Незважаючи на всю свою "дитячість", у книзі піднімаються досить дорослі філософські питання. Можна в ній знайти як роздуми про відмінності побуту в селі і місті, так і цілком собі достоєвські роздуми про те, чи все визначено в нашому житті.

При цьому всі ці моменти обговорюються між дівчинкою і ангелами, яких називають "космітами". З одного боку, це досить особистий твір Герман, який демонструє її погляди на реальний світ. З іншого боку, вона намагається передати загальнолюдські смисли, які слід пізнавати дітям і не забувати дорослим.

Марія Матіос - "Майже ніколи не навпаки"

Книга Марії Матіос "Майже ніколи не навпаки" фото - yakaboo.ua

Марію Матіос, народного депутата України VII (партія УДАР) і VIII (БПП) скликань, називають ледве не самою плодовитою письменницею України. Її творчий доробок складається з не менше 14 прозових книг і 6 поетичних збірок. Твори Матіос не раз отримували престижні літературні премії: "Книга року", "Благовіст", "Книга року ВВС" і "Коронація слова". Останню премію присудили роману у новелах "Майже ніколи не навпаки".

Ця сага розповідає про непрості взаємини гуцульських родин Чевьюкив, Кейванив і Варварчуків. Їх історії пов'язують між собою ненависть, заздрість і в той же час спільну радість і печаль. Читач зустрічається з багаторівневим романом, за яким, від початку і до кінця, його проводить інтрига, що захоплює увагу практично з перших сторінок.

Головним героєм твору є любов. Вона приймає різні форми і рухається за допомогою героїв крізь час, зачіпаючи правління на території України Австро-Угорської імперії, період Першої світової війни і комуністичний режим.

Марія Матіос фото - news.pn

На англійську книгу переклав Юрій Ткач, і вона побачила світ у Мельбурні в 2010 році. А в 2012 році її надрукувало для європейського ринку англійсько-нідерландське видавництво GLAGOSLAV.

Андрій Осіпов - "З особливою жорстокістю"

Книга Андрія Осіпова "З особливою жорстокістю" фото - yakaboo.ua

Кримінальний, психологічний детектив з елементами соціальної драми "З особливою жорстокістю" написав ексдепутат Луцької міської ради і один із засновників партії "Сила людей" Андрій Осіпов.

Своє бажання написати роман він прокоментував так: "Як каже Жванецький: писАти, так само як і пІсяти, треба тоді, коли вже не можеш. Для мене це було психологічною необхідністю".

Книга розповідає про адвоката Никанора Скрипника, який захищає двох неповнолітніх, підозрюваних у вбивстві людини. Головний герой намагається провести своє розслідування незважаючи на нападки журналістів, осуд громадськості та протидію поліції.

Твір Осіпова засновано на власному досвіді роботи юристом. Про це говорить і анотація книги: "Автор розповідає про роль і значення адвокатури, наводить цікаві факти з судової практики, на конкретному прикладі розглядає причини та наслідки дитячої злочинності. Читачеві надається можливість дізнатися, як насправді функціонує система правосуддя, про її недоліки і проблеми".

Антон ВізковськийLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...