Пожежі у Австралії: Через попіл вимерли сотні тисяч риб

The Guardian

Риба загинула від нестачі кисню

У австралійському штаті Новий Південний Уельс загинуло сотні тисяч риб через попіл у річці Маклей унаслідок лісових пожеж на континенті.

Про це повідомляє "The Guardian".

Зазначається, що сотні тисяч самородних риб загинули на півночі Нового Південного Уельсу після того, як дощі вимили попіл та мул зі згарищ кущів у річку Маклі.

Частини річки Маклей, якій віддають перевагу рекреаційні рибалки, перетворилися на те, що місцеві жителі описували як "змішані відходи нежиттю".

"З того, що я бачив, я не здивуюся, що вони знищили кожну рибу щонайменше в 100 кілометрах річки", - сказав австралійський рибалка.

За словами екологів, вплив вбивства риби може відчуватися протягом наступних десятиліть, коли довгоживучі види, такі як австралійський окунь, сильно постраждали.

"Департамент первинної промисловості NSW отримує повідомлення про "сотні тисячі" риби, що загинула в річці з грудня 2019 року", - йдеться у повідомленні.

Професор та еколог Лі Баумгартнер припустив, що риба загинула від нестачі кисню. Потрапляння до води попелу сприяє розмноженню бактерій, які виводять із води кисень, після чого вона стає мутною. 

Зазначимо, лісові пожежі в Австралії почалися з вересня 2019 року. Понад 700 будинків зруйновані, згоріли мільйони гектарів землі.

Як повідомляли раніше, за попередніми підрахунками екологів, у результаті масштабних пожеж в Австралії загинуло понад мільярд тварин. 

Нагадаємо, 12 січня в Австралії з літаків скинули тисячі кілограмів овочів для тварин, які опинилися у важкодоступних зонах через пожежі.

Loading...