live

Медпрацівники російського СІЗО відмовляються зробити операцію фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір", він може втратити слух, - адвокат

Фігурант ялтинської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Арсен Джеппаров Фото з відкритих джерел

Працівники СІЗО аргументували це тим, що він чекає розгляду апеляції на вирок

Адвокат Айдер Азаматов, що захищає інтереси фігуранта ялтинської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Арсена Джеппарова, заявив, що медпрацівники у російському СІЗО відмовляються надавати належне лікування ув'язненому, що може призвести до втрати слуху.

Про це він написав на сторінці у Facebook.

За його словами, за вухом у Джеппарова з'явилися фурункули, а сам він жалівся на біль і погіршення слуху.

Новини за темою: Фігурантів красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" етапували з Криму в російський Краснодар

Прохання адвоката зробити операцію ув'язненому було відхилено, хоча, як він зазначає, це досить небезпечно, адже фурункули можуть лопнути, а це призведе до втрати слуху і зараження крові.

Фельдшер російського СІЗО сказав, що Арсен чекає розгляду апеляції на вирок, а це начебто означає, що його можуть у будь-який момент вивести на ознайомлення з матеріалами або ж для участі у суді і саме це стало причиною відмови.

При цьому, як додає Азаматов, він писав заяви фельдшеру близько місяця, щоб влаштувати зустріч.

"Захист має намір за допомогою правових інструментів всередині Росії та в міжнародних інстанціях, таких як ЄСПЛ, зобов'язати керівництво ізолятора надати Джеппарову невідкладну кваліфіковану медичну допомогу", - зазначив він.

Новини за темою: У фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Абдулгазієва зараження крові

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки у п’яти мусульманських сім’ях. В результаті обшуків було затримано п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі в забороненій в Росії і анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір": Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова.

Раніше Європейський союз засудив рішення російського суду щодо ув’язнення шістьох кримськотатарських активістів, фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" та висунув вимогу звільнити активістів.

Також Amnesty International визнала кримського активіста Мустафаєва, одного з фігурантів справи, "в'язнем совісті".

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, вимагаючи терміново вжити заходів щодо проведення повного медичного обстеження всім фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір".Loading...
Loading...
Loading...