Карасьов про геополітичні орієнтири України: Зараз нам не потрібно думати про глобальні амбіції

Політолог Вадим Карасьов З відкритих джерел

"Україна не контролює 400 кілометрів кордону, я вже не кажу про Крим"

З геополітичної точки зору Україна повинна бути скромною, нам не потрібно думати про глобальні амбіції, а провести внутрішню структурованість країни. В України навіть немає визначених кордонів.

Про це в ефірі програми "Інтерв'ю з Литвиненко" на телеканалі ZIK заявив політолог, політтехнолог і аналітик, директор приватного підприємства "Інститут глобальних стратегій" Вадим Карасьов. 

Ведуча поцікавилася як визначитися Україні, де її точки тяжіння в глобальному світі. У відповідь пан Карасьов сказав, що з геополітичної точки зору Україна повинна бути скромною.

"Нам не потрібно думати про глобальні амбіції, а провести внутрішню структурованість країни. В країни є проблеми з внутрішньою структурованістю, в України, до речі, немає визначених кордонів. Якщо ми говоримо про те, що Україна не контролює 400 кілометрів кордону, я вже не кажу про Крим, то виникає питання, де наші кордони на сході України. По лінії зіткнення з ОРДЛО? Чи вже в 2020 році ми можемо отримати доступ до кордону і на яких умовах, і якою буде країна після того, як буде реінтегрований Донбас? Якщо він буде нереінтегрований, то та ситуація буде консервуватися. Якщо Україна повернеться на Донбас, то країна буде іншою, то це якийсь регіональний статус, культурна або економічна автономія… Якщо хтось думає, що після того, як завершиться конфлікт, ми повернемось в умовний 2013 рік, ні не повернемось – це буде інша країна, вона вже сьогодні інша", – вважає політолог.

Водночас, за його словами, попри те, що рух до НАТО та ЄС закладено в Конституції, наразі не йде мова про конкретику.

"До речі, наші центральноєвропейські та східноєвропейські партнери бачили терміни цього шляху, коли вони кандидати, асоціанти або аспіранти, і приблизно розуміли, що за 5-6 років вони будуть в НАТО", – констатував Вадим Карасьов.

Нагадаємо, що віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна направить до Іраку до 20 військовослужбовців у рамках місії НАТО.

Раніше повідомлялося, що під час засідання Комісії Україна-НАТО в Брюсселі обговорили реформу СБУ.

Також Україна звернулась з проханням до НАТО про приєднання до Програми розширених можливостей.

Loading...