live

Зеленський провів засідання РНБО: Розглядали стратегію національної безпеки України

Засідання мало консультативно-нарадчий характер

Засідання РНБО в Офісі президента Офіс президента

Президент Володимир Зеленський  провів засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому розглядали Стратегію національної безпеки України "Безпека людини – безпека країни". Про це повідомляє Офіс президента

Згідно з повідомленням, глава держави зазначив, що сьогоднішнє засідання має консультативно-дорадчий характер, щоб усі члени РНБО могли висловити свої думки, зауваження та пропозиції щодо майбутнього документа.

"Чув, що є багато різних зауважень. Ми зараз зустрілися, ми можемо обговорити цю стратегію після того, як секретар РНБО її представить", – сказав Зеленський на початку зустрічі.

Президент запропонував усім учасникам засідання впродовж тижня детально опрацювати проєкт стратегії та подати свої пропозиції, після чого відбудеться ще одна зустріч, на якій і затвердять відповідний документ.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що проєкт стратегії національної безпеки України розроблено відповідно до статті 26 Закону "Про національну безпеку України", а в основу документа було покладено виборчу програму президента. 

Олексій Данілов підкреслив, що ключовими аспектами стратегії є людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність та безпека. Кінцева мета її реалізації – утвердження вільної, заможної, безпечної країни, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти та здібності.

За словами Олексія Данілова, зокрема, йдеться про стратегію людського розвитку, стратегію воєнної безпеки, стратегію громадської безпеки та цивільного захисту, стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, стратегії економічної, екологічної, інформаційної безпеки, стратегію кібербезпеки, національної розвідувальної програми, стратегію з питань зовнішньополітичної безпеки, стратегію з питань державної безпеки, контррозвідки і боротьби з тероризмом тощо.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко повідомив, що проєкт стратегії був опрацьований відповідною робочою групою та презентований, зокрема, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі у грудні минулого року, де отримав схвальну оцінку.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком і заявив, що дає главі уряду "другий" шанс. Окрім цього, президент поставив перед Кабінетом міністрів низку важливих завдань.Loading...
Loading...
Loading...