"Записи Гончарука": Зеленський дав правоохоронним органам два тижні на встановлення причетних

Зустріч Зеленського із представниками правоохоронних структур Сайт президента України

Зеленський попросив з'ясувати, хто саме був присутній на переговорах

Президент України Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов під час зустрічі прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністрів і представників Національного банку України.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Зазначається, що Зеленський провів зустріч з керівниками Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та Управління державної охорони і поставив перед ними завдання у встановлений термін провести розслідування щодо плівок, на яких були зафіксовані переговори Гончарука.

Новини за темою: Нехай президент вирішує: Гончарук попрощався з урядом

"Вимагаю, щоб за два тижні, якомога швидше ми з вами отримали інформацію – хто вів записи… Знайти, хто це зробив, і з цим розібратися", – наголосив він.

Також Зеленський сказав про те, що у ЗМІ з'явилося багато фейків щодо кола осіб, які були присутні на вище згаданій зустрічі з прем'єр-міністром і зауважив, що відповідні органи мають ідентифікувати тих, хто дійсно знаходився там.

"У засобах масової інформації було багато фейків щодо присутності тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є у ЗМІ, – з’ясувати, чи справді всі ці люди були учасниками, чи ні", - заявив Зеленський.

Водночас Глава держави переказав слова Гончарука, який стверджує, що було декілька переговорів, і зустріч, з якої був оприлюднений перший уривок, тривала п’ять годин.

Крім цього, Президент України підкреслив, що несанкціоноване прослуховування та фіксування розмов не повинне мати місце у приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки.

Новини за темою: Відео дня: Гончарук залишає сесійну залу Ради під крики "Ганьба!"

Нагадаємо, посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що співпраця з Україною триватиме і далі, незважаючи на інформацію про можливу відставку прем'єр-міністра Гончарука.

Раніше в мережі з'явився запис, де нібито прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і глава Мінфіну Оксана Маркарова обговорювали курс долара й економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.

Також на запису чутно, як чоловічий голос, схожий на голос прем'єра, стверджує, що "він повний профан в економіці", а у "Зеленського дуже примітивне розуміння економічних процесів".

Незабаром з'явилася друга частина прослуховування наради Гончарука. На відео чути, як Гончарук побоюється, що склад нового Кабміну будуть звинувачувати в тому, що він "ухандохав економіку". Далі високопоставлені особи обговорюють стратегію розвитку України. Згодом було оприлюднено і третю частину записів.

У "Слузі народу" заявили, що нібито таких компроматів на Гончарука немає.

Своєю чергою у Кабміні заявили, що уряд не має інформації про справжність жодного аудіо- або відеозапису, які поширюються в мережі Інтернет.

Сьогодні стало відомо, що Гончарук написав заяву про відставку і передав її президенту. Той прийняв документ для розгляду.

При цьому народні депутати стверджують, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук не подав у відставку за вимогами українського законодавства.

Loading...