Засуджений в Італії нацгвардієць Марків поскаржився Денісовій на "антиукраїнську атмосферу" під час засідання

Віталій Марків. Фото Радіо Свобода

На думку Денісової, ця справа має політичне значення

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що під час зустрічі зі старшим сержантом Нацгвардії Віталієм Марківим, якого засудили в Італії, вона дізналася про те, що його судове засідання проходило в "антиукраїнській атмосфері".

Про це вона написала на сторінці у Facebook.

"Можу підтвердити, що під час особистої зустрічі з Віталієм у міланській виправній колонії "Опера", він мені повідомив, що судовий процес над ним, справді, проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері", - зазначила Денісова.

За її словами, на цьому ряд порушень не закінчився.

Новини за темою: Рада ухвалила заяву до президента Італії щодо Марківа. Повний текст

Так, український омбудсмен наголосила на тому, що в офіційних документах у справі італійська сторона зазначає про перебування Віталія Марківа у складі парамілітарних структур, хоча насправді українець належав до військовослужбовців Національної гвардії України.

"Нагадую, що обвинувальним вироком у справі Віталія Марківа Національну гвардію України буде визнано тимчасовим формуванням, дії якого були незаконними, що надалі використовуватиметься РФ", - додала вона.

Водночас Денісова підкреслила, що справа Марківа ґрунтується на показах єдиного свідка, яким є французький журналіст, і при цьому жодних експертиз слідством проведено не було.

Також омбудсмен заявила про підтримку рішення Верховної Ради звернутися до президента Італії та італійського парламенту.

"Звернутись до президента Італійської Республіки та парламенту цієї країни – вірне рішення, оскільки у справі Віталія Марківа був порушений основоположний принцип кримінального процесу - презумпція невинуватості, без якої знищуються будь-які гарантії на справедливий суд", - написала вона.

Денісова закликає і надалі спільно боротися за долю учасника Революції Гідності та бойових дій на Сході України Віталія Марківа.

Новини за темою: В Італії закликають підтримати створення незалежного фільму про справу Марківа

Нагадаємо, 12 липня суд в італійській Павії засудив бійця Нацгвардії України Віталія Марківа на 24 років позбавлення волі за обвинуваченням у причетності до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Дружина нацгвардійця Марківа заявила, що Україна має визнати його політв'язнем.

До цього уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відвідала Марківа та закликала українську владу визначити його статус.

Відомий італійський політик виступив на захист українця Віталія Марківа перед розглядом апеляції.

Надзвичайний і повноважний посол України в Італійській Республіці Євген Перелигін заявив, що розгляд апеляційної скарги на рішення італійського суду відбудеться не раніше травня-червня наступного року.

Loading...