Віктор Медведчук: Якщо Зеленський підпише закон про середню освіту, який грубо порушує Конституцію, ми звернемося в Конституційний суд

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Влада у своєму неприхованому цинізмі дійшла до того, що ділить українських дітей на сорти"

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону "Про повну загальну середню освіту". Аналіз цього акту однозначно свідчить про те, що він не вирішує поставлених перед системою освіти завдань, не здатний зупинити триваючу деінтелектуалізацію і дебілізацію підростаючого покоління, а процес навчання стає заручником політичних експериментів влади.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, повідомляє пресслужба політсили.

За його словами, влада у своєму неприхованому цинізмі дійшла до того, що ділить українських дітей на сорти: україномовні, діти національних меншин, що говорять на офіційних мовах ЄС, і діти, що говорять на інших мовах (у першу чергу, звичайно, йдеться про російськомовних дітей).

Опозиційний політик зазначає, що закон встановлює, що російськомовні учні 5 класу мають право лише на 20% уроків рідною мовою, а для дітей, які говорять на мовах ЄС, річний обсяг навчального часу на рідній мові в 4 рази більший.

І міжнародні організації, наголошує народний депутат, зокрема Венеціанська комісія, дали чіткі рекомендації з цього приводу.

Новини за темою: Медведчук: "Опозиційна платформи – За життя" внесла у Раду постанову, яка обмежить зарплату нардепів

"Венеціанська комісія рекомендувала переглянути положення закону, які передбачають "диференційоване послуговування мовами корінних народів, мовами національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, та мовами національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС"", – зазначив він.

Замість цього, наголошує Віктор Медведчук, влада Зеленського прийняла черговий націоналістичний закон, що узаконив поділ українських дітей на сорти і завдав чергового удару по правам російськомовних громадян. Зокрема, цей закон – черговий крок, який свідчить про продовження злочинної політики дискримінації російської мови і російськомовного населення, яку проводила попередня влада і проводить чинна.

Новини за темою: Віктор Медведчук: Команда Гонтаревої продовжує знищувати банківську систему України

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" заявляє, що прийнятий закон прямо порушує статті 10, 11, 22, 24, 53 Конституції України, які передбачають право на вільне використання, розвиток російської мови в Україні, на отримання освіти рідною мовою, розвиток мовної самобутності національних меншин України.

"Тому в разі підписання президентом Зеленським цього закону депутати від партії "Опозиційна платформа – За життя" звернуться до Конституційного суду України для скасування цього дискримінаційного і антиконституційного акту", – резюмує Віктор Медведчук.

Нагадаємо, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук сказав, що заява про відставку прем'єр-міністра України Олексія Гончарука - це всього лише піар-хід, який нічого спільного з реальним відходом з посади не має.

Loading...