live

Відставка Гончарука: Жертва, яку повинен принести президент

Ігар Тишкевіч
Ігар Тишкевіч

Експерт Українського інституту майбутнього

Президент Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Олексій Гончарук фото - з відкритих джерел

Написана головою уряду Олексієм Гончаруком заява про відставку - черговий виток політичної кризи в Україні. Доля уряду, на думку автора, вирішена: прем'єр-міністр став жертвою, яку повинен буде принести президент заради збереження керованості політичними процесами.

Про це пише Ігар Тишкевич на своїй сторінці в Facebook.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку на ім'я президента. Хоча, за законом заяву повинен був писати на адресу парламенту. Однак суть не в цій "невинній хитрості". Суть у тому, що черговий виток політичної кризи в Україні почав розвиватися в повній відповідності з прогнозом, який ми з колегами дали на 2020 рік. Доля уряду, за великим рахунком вирішена і це детально розібрано у відео "Україна. Криза 2020: ключові актори і логіка процесів". Прем'єр-міністр - жертва, яку повинен буде принести президент заради збереження керованості політичними процесами.

Питання лише у вдалому моменті для того, щоб завести барана на жертовний вівтар публічної політики.

І ось тут є про що поговорити, оскільки ініційована сьогодні криза - прояв браку організаційного та силового ресурсу влади, помножений на ранній старт атаки на Зеленського. Я припускав, що "активна фаза" розгортатиметься на зламі весни-початку літа 2020 року. Почалося в січні і рання відставка уряду позбавляє президента Зеленського свободи маневру в майбутньому, залишаючи можливість лише ще однієї жертви - Верховної Ради, яку можуть запустити на дострокові вибори. З іншого боку, президент змушений реагувати, оскільки залишити без відповіді фразу, яка стала публічною,  про "профана в економіці" - вистрілити собі в ногу, показати свою слабкість.

У цьому зв'язку криза з можливою відставкою Гончарука полягає у виборі одного з чотирьох варіантів дій:

  1. Шлях в.о. - варіант, який успішно катався в період з 2014 по 2019 роки. Але це уподібнює Зеленського з Порошенком і той втрачає.
  2. Йти на поводу інтересів — міняти Гончарука. Але виникає питання "на кого", оскільки переговори з потенційними змінниками лише почалися.
  3. "Обняти та пробачити" — погрозити пальчиком і дати умовних три-чотири місяці на виправлення помилок. Тобто рішення перенести на більш пізній термін.
  4. Заявити що все ок і дати Гончаруку працювати далі. Але це означає залишити його як мінімум до кінця 2020.

Про суть чотирьох варіантів, сили, що стоять за цією атакою та можливості вибору – в даному ролику.

Ігар ТишкевичLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...