live

Відставка Гончарука: Весна прийде – будемо звільняти

ZIK
ZIK
Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Олексій Гончарук Фото: УНИАН

У разі прийняття ВРУ рішення про відставку прем'єра увесь склад Кабінету міністрів України повинен скласти свої повноваження

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку після сканадалу у мережі щодо аудіозапису його розмови із заступницею голови Нацбанку Катериною Рожковою й  міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою. На запису він визнає, що "повний профан в економіці", а президент Володимир Зеленський має "дуже примітивне розуміння економічних процесів".

"Я прийшов на посаду — виконувати програму Президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до Президента, я написав заяву про відставку та передав її Президенту з правом внесення в Парламент", - написав Гончарук в своєму Фейсбуці.

Профан не тільки в економіці, а й в знаннях законів 

Річ у тім, що Олексій Гончарук подав заяву про відставку не за адресою, адже згідно зі статтею 15 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", він мав подати заяву до Верховної Ради, де її  мали б зареєструвати й оголосити на засіданні, а потім проголосувати.

Причому, у разі прийняття ВРУ рішення про відставку прем’єра, увесь склад Кабінету міністрів України повинен скласти свої повноваження.

Ексдепутат Микола Томенко дуже здивований такою некомпетентністю влади, припускаючи, що в уряді й ОП зовсім не читають Конституцію.

facebook.com

Експерт Українського інституту аналізу і менеджменту політики Микола Спірідонов іронізує з цього приводу, зазначаючи, що прем’єр продовжує зневажливо ставитись до президента та хоче використати його як кур’єра.

facebook.com

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко вважає, що такий жест Гончарука демонструє його реальне небажання складати свої повноваження, а якщо заява буде відхилена, то Володимир Зеленський візьме на себе всю відповідальність за діяльність уряду.

facebook.com

Депутатка Оксана Савчук саркастично припускає, що прем’єр такою витівкою, можливо, хотів всіх повеселити або просто думає, що українське суспільство й парламент зовсім некомпетентні. Але у нього серйозна посада, і якщо він написав заяву, то мав би прийти, гордо про це сказати й піти з посади.

Чи звільнить Зеленський Гончарука?

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук вважає, що заява прем'єра - це всього лише дешевий піар-хід, який нічого спільного з реальним відходом з посади не має.

Він підкреслює, що уряд й сам Олексій Гончарук заслуговують на відставку.

Головний редактор сайту "Цензор.нет" Юрій Бутусов прогнозує, що Володимир Зеленський вирішить звільнити прем’єра тільки в разі падіння рейтингу партії "Слуга народа" й самого президента. А вплинути на це зможуть тільки вибори до місцевих рад, а внутрішні розборки на нього особливо не впливають, адже він вміло балансує між різними групами впливу у своєму оточенні.

facebook.com

Шеф-редактор видання "Обозреватель" Орест Сохар вважає, що, скоріш за все, кадрові зміни відбудуться ближче до електоральних івентів, весною, а то й восени. А відставка Гончарука нагадує історію із заявою про відставку голови Офісу президента Андрія Богдана, до якої, ймовірно, Зеленський не був готовий. У цьому випадку розрахунок той самий.

facebook.com

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що відставки Гончарука не буде, адже на сьогодні немає реальних для цього причин.

"На мою думку, немає реальних причин, чому би Гончарук пішов у відставку. До того ж на переправі коней не міняють…" - висловив свою позицію голова фракції.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук та голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія Думская

Депутатка Ірина Геращенко вважає, що будь-які заяви в Офіс президента про відставку – це лише політичне листування й спроба шантажу президента. Вона підкреслює, що в Україні уряд призначає парламент, тож остаточне рішення буде за депутатами.

facebook.com

Вся ця історія з аудіозаписом й заявою на звільнення Олексія Гончарука демонструє суспільству слабкість й недосвідченість нової влади загалом й зокрема прем’єра. Важко собі уявити, як на такому рівні можна допускати такі помилки. Насправді, найголовніше питання залишається відкритим - хто пішов в інформаційний наступ на уряд Олексія Гончарука, що зачіпає імідж президента Володимира Зеленського й партії "Слуга народу".  Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...