live

Україна вимагає фіксації визнання Іраном своєї вини в офіційному документі, - Пристайко

з відкритих джерел

Глава МЗС зазначив, що питання підніматиметься на засіданні Ради безпеки ООН

Україна вимагає фіксації визнання Іраном своєї вини в атаці на український літак "МАУ" поблизу Тегерану в офіційному документі. Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, передає "РБК-Україна".

Він зазначив, що питання підніматиметься на засіданні Ради безпеки ООН. 

"Щодо "ненавмисності" і використання цього терміну. Ми не відкидаємо жодної з версій, які є. Тепер з визнанням іранською стороною провини всі версії звужуються до однієї головної. Але ми хочемо зафіксувати визнання іранською стороною своєї провини, визнання на міжнародному рівні - документом", - наголосив глава МЗС.

Пристайко пояснив, що без фіксації цього моменту ми хочемо бути обережними, щоб не зірвати взаємодію з іранською стороною, яка зараз фактично тримається на політичній заяві Ірану.

Нагадаємо, 8 січня в Тегерані розбився літак української авіакомпанії "МАУ" зі 176 особами на борту, що загинули. Серед загиблих - 11 громадян України.

Вранці 11 січня Іран визнав, що випадково збив український пасажирський літак "МАУ", прийнявши за "ворожу ціль".

Після чого президент України Володимир Зеленський заявив, що президент Ірану Хасан Рухані офіційно попросив вибачення в усієї України та родичів загиблих у авіакатастрофі поблизу Тегерану. 

Офіс генерального прокурора прийняв рішення про зміну кваліфікації кримінального правопорушення, за яким відкрито провадження щодо збиття літака "МАУ" в Ірані.Loading...
Loading...
Loading...