live

У ЄС заявили про продовження співпраці з Україною незалежно від відставки чинного уряду

Матті Маасікас. Фото: EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

У Євросоюзі відзначили, що події у внутрішній політиці України є підтвердженням життєздатності демократії

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що співпраця з Україною триватиме і далі, незважаючи на інформацію про можливу відставку прем'єр-міністра Гончарука.

Про це повідомляє Громадське.

За словами дипломата, між представниками ЄС та українським урядом, і окремими міністрами склалися доволі гарні робочі відносини.

"Ми маємо — і я особисто маю — дуже гарні робочі відносини з урядом, із окремими міністрами. І в якому б напрямку не розвивалися політичні події, співпраця з урядом України триватиме й надалі", - запевнив він.

Новини за темою: Нехай президент вирішує: Гончарук попрощався з урядом

Водночас Маасікас додав, що у демократичній державі щось подібне до вище згаданої події (можлива відставка Гончарука) має суттєве значення і є прикладом життєздатності демократії.

"Внутрішня політика — це внутрішня політика. І в демократичній державі це має велике значення. Щось може статися буквально за одну ніч. І це є лише підтвердженням життєздатності української демократії", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше в мережі з'явився запис, де нібито прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і глава Мінфіну Оксана Маркарова обговорювали курс долара й економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.

Також на записі чутно, як чоловічий голос, схожий на голос прем'єра, стверджує, що "він повний профан в економіці", а у "Зеленського дуже примітивне розуміння економічних процесів".

Незабаром з'явилася друга частина прослуховування наради Гончарука. На відео чути, як Гончарук побоюється, що склад нового Кабміну будуть звинувачувати в тому, що він "ухандохав економіку". Далі високопоставлені особи обговорюють стратегію розвитку України. Згодом було оприлюднено і третю частину записів.

У "Слузі народу" заявили, що нібито таких компроматів на Гончарука немає.

Своєю чергою у Кабміні заявили, що уряд не має інформації про справжність жодного аудіо- або відеозапису, які поширюються в мережі Інтернет.

Сьогодні стало відомо, що Гончарук написав заяву про відставку і передав її президенту. Той прийняв документ для розгляду.

При цьому народні депутати стверджують, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук не подав у відставку за вимогами українського законодавства.

Новини за темою: Відео дня: Гончарук залишає сесійну залу Ради під крики "Ганьба!"

Loading...