У ВР немає заяви Гончарука про відставку

Урядовий портал

Згідно з законодавством, прем'єр мав подати заяву Верховній Раді, а не президенту

Народні депутати стверджують, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук не подав у відставку за вимогами українського законодавства. Про це повідомила нардеп від фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко у Facebook. 

"У ВР не надходило ніяких заяв від прем'єр-міністра. Будь-які заяви в Офіс президента про відставку - це приватно-політична переписка, не більше. Не вперше в українській історії прем'єр-міністр намагається таким чином шантажувати президента, розуміючи, що голосів на відставку немає. Ми не будемо брати участі в цій павучиній гризні, нехай самі себе в своїй монобанці гризуть, але не дозволимо руйнувати парламент і нехтувати Конституцією", - зазначила парламентар.

Новини за темою: Заява про відставку оформлена згідно з Конституцією, - Гончарук

Інший нардеп від партії "ЄС" Володимир В'ятрович також заявив, що прем'єр-міністр має просити про відставку не президента, а Верховну Раду.

"Прем'єр має писати заяву про відставку не президенту, а парламенту. Тому те, що маємо – це вибачення. А за правду, як відомо, не вибачаються", – написав депутат у Twitter.

Крім того, активісти з громадської організації "Сentre UA" наголосили, що формально Олексій Гончарук не подав жодної заяви про відставку, натомість "вступив у неформальну переписку з Офісом президента щодо своєї відставки".

Новини за темою: Відставка Гончарука: Прем'єр взагалі читав Конституцію?

"Для того, щоб подати у відставку, прем'єр-міністр має звернутись до Верховної Ради, а не до президента. Це написано в Конституції: Частина 2 статті 115 – прем'єр-міністр України, інші члени Кабінету Міністрів України мають право заявити Верховній Раді України про свою відставку. Пункт 12 частини 1 статті 85 – до повноважень Верховної Ради України належить: призначення за поданням президента України прем'єр-міністра України..., звільнення зазначених осіб з посад, вирішення питання про відставку прем'єр-міністра України... Про це ж каже і закон України "Про Кабінет міністрів України" – частина 1 статті 15 - прем'єр-міністр України має право заявити Верховній Раді України про свою відставку", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше в мережі з'явився запис, де нібито прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і глава Мінфіну Оксана Маркарова обговорювали курс долара й економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.

Також на запису чутно, як чоловічий голос, схожий на голос прем'єра, стверджує, що "він повний профан в економіці", а у "Зеленського дуже примітивне розуміння економічних процесів".

Незабаром з'явилася друга частина прослуховування наради Гончарука. На відео чути, як Гончарук побоюється, що склад нового Кабміну будуть звинувачувати в тому, що він "ухандохав економіку". Далі високопоставлені особи обговорюють стратегію розвитку України. Згодом було оприлюднено і третю частину записів.

У "Слузі народу" заявили, що нібито таких компроматів на Гончарука 14.

Своєю чергою у Кабміні заявили, що уряд не має інформації про справжність жодного аудіо- або відеозапису, які поширюються в мережі Інтернет.

Сьогодні стало відомо, що Гончарук написав заяву про відставку і передав її президенту. Той прийняв документ для розгляду.

Loading...