У Криму помер ветеран кримськотатарського руху Шабанов

У Шабанова стався серцевий напад

Фото з відкритих джерел

В анексованому Криму помер ветеран кримськотатарського національного руху Ельдар Шабанов. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

"Сумна звістка з Криму... Вранці 17 січня 2020 року у тимчасово окупованому Криму, в Сімферопольській міській лікарні, куди він був доставлений кілька днів тому з серцевим нападом, у віці 79 років помер ветеран кримськотатарського національного руху Ельдар аг'а Шабанов", - написав Чубаров.

Як зазначається, Ельдар Шабанов народився 24 травня 1940 року. Разом з сім'єю він був депортований з Криму 18 травня 1944 року.  У кримськотатарський національний рух Ельдар Шабанов влився в 1960-і роки.

Він був серед перших кримських татар, що проривалися з місць вигнання кримських татар на свою Батьківщину - до Криму. У 1969 і 1970 роках заарештовувався і піддавався примусовому виселенню з Криму.

У 1991 році Ельдар Шабанов був обраний делегатом Курултаю кримськотатарського народу II скликання.

Нагадаємо, у середу, 15 січня, трьох фігурантів красногвардійської групи "Хізб ут-Тахрір" вивезли з сімферопольського СІЗО в колонію російського Краснодара.

Loading...