Температура океану в 2019 році сягнула рекордного рівня

pixabay.com

Світові океани - найбільш красномовний показник надзвичайної кліматичної ситуації

Температура океану досягла нового рекордного рівня в 2019 році і продовжує збільшуватися. Про це пише The Guardian.

За даними вчених, температура Світового океану в 2019 році піднялася на 0,075 градуса по відношенню до середнього показника спостережень за 1981-2010 роки. Це у свою чергу свідчить про те, що нагрівання планети прискорюється. 

Зазначається, що останні 10 років є "найгарячішими" в океані за всю історію. Так, з 1987 по 2019 рік виявили рівень потепління в чотири з половиною рази вищий, ніж з 1955 по 1986 роки. 

Світові океани - найбільш красномовний показник надзвичайної кліматичної ситуації, оскільки вони поглинають більше 90% парникових газів, що виділяються при спалюванні викопного палива, знищення лісів та інших видах людської діяльності. 

Потепління океанів викликає сильніші шторми та порушує кругообіг води, що означає більше повеней, посух і лісових пожеж, а також неминуче підвищення рівня моря.

Зазначимо, кліматична ситуація у світі досягла критичної позначки, зокрема через діяльність людини. Від змін клімату страждають не тільки флора і фауна, але й жителі Землі. Тому екологи та вчені з різних країн світу закликають лідерів негайно вжити активних заходів. Також науковці пропонують і свої альтернативні рішення для покращення ситуації.

Як повідомлялось, вчені закликали зменшити швидкість в морському судноплавстві, оскільки це принесе значну користь довкіллю, мешканцям планети, а головне - покращить кліматичну ситуацію в світі.

Також італійський вчений розповів, через скільки років нормалізується клімат у світі.Loading...