Шуфрич: СБУ та податкова не побачили злочинних дій у роботі телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна"

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

Під час засідання ТСК щодо телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна", представники СБУ та податкової заявили, що в них немає фактів, які б підтверджували порушення законів трьома телеканалами.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради, який транслювали в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя", голова комітету ВР з питань свободи слова Нестор Шуфрич.

За його словами, сьогодні під час засідання ТСК представники СБУ заявили, що в них немає фактів, які б підтверджували вплив російської пропаганди на роботу телеканалів і на подання інформації.

"Друге. Представники податкової служби заявили, що в них немає фактів, які б підтверджували ухилення від сплати податків або інші зловживання у фінансовій діяльності каналів, зокрема, і в час їх придбання бенефіціаром. Прийнято рішення звернутися до податкової служби з ще одним запитом з цього приводу. Крім того, прийнято рішення запросити Тараса Козака на засідання слідчої комісії, а також виконавчих директорів каналів NewsOne, ZIK та "112 Україна". Я вважаю, що ці рішення політично мотивовані і мають єдину ціль — переслідувати незалежні ЗМІ", – повідомив народний обранець.

За його словами, він не підтримав жодне рішення комісії, бо вважає їх необгрунтованими і політично мотивованими.

"Фактично сьогодні, я вважаю, проводяться репресивні дії щодо трьох телеканалів, щоб повпливати або припинити їх роботу. Крім того, я з цим пов'язую тиск на керівництво телеканалу, їх виклик на засідання слідчої комісії, яке відбудеться 7 лютого о 14-й годині...Крім того, я вважаю, прямим політичним тиском та переслідуванням з боку народних депутатів, членів більшості, народного депутата Тараса Козака і незрозуміле мені бажання допитати його на засіданні слідчої комісії, враховуючи ті обставини, що ні СБУ, ні податкова не знайшли фактів порушення закону в роботі телеканалів. Якщо немає злочинів, немає порушень, навіщо тоді переслідувати і допитувати керівників каналів, і власників", – вважає Нестор Шуфрич.

Нагадаємо, народні депутати створили Тимчасову слідчу комісію щодо телеканалів NewsOne, "112 Україна" і ZIK. Проєкт постанови підтримали 278 народних депутатів.

За словами Нестора Шуфрича, ТСК щодо розслідування діяльності каналів ZIK, "112 Україна" і "NewsOnе" – це абсолютний пшик. А за словами нардепа Олега Волошина, Ольгу Василевську-Смаглюк, яка ініціювала створення слідчої комісії щодо телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна", підозрюють у корупції члени її ж фракції.

Loading...