Наташа Влащенко: Законопроєкт про дезінформацію – це спроба накинути зашморг на шию ЗМІ

Журналістка та телеведуча Наташа Влащенко

ZIK

"Голосувати за такі норми неможливо"

Законопроєкт про протидію дезінформації є скандальним. Навіть якщо цей проєкт закону не буде проголосований, сама спроба є дуже симптоматичною і ввійде в українську історію як досить ганебна.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявила генеральна продюсерка телеканалу ZIK Наташа Влащенко.

Наташа Влащенко зауважила, що текст законопроєкту про протидію дезінформації обіцяють показати у понеділок. Проте з того, що було у презентації, яку продемонструвало відомство на чолі з паном Бородянським, зрозуміло, що цей законопроєкт є скандальним, наголосила Наташа Влащенко.

"У чому його скандальність?... Ще учора я давала невеличкий ролик із засідання Ради зі свободи слова при президентові. Там зустрічалися із заступником Бородянського, і маю вам сказати, що він обіцяв, як всі бачили…, що кримінального покарання не буде. І от сьогодні його презентація – і ми бачимо, що кримінальне покарання є, від 2-х до 7-ми, за різні якісь там злочини тощо. Це абсолютно скандальна норма. Її вже засудили "Репортери без кордонів". Я думаю, що своє слово скажуть й інші організації", – заявила Наташа Влащенко.

Новини за темою: В Україні може з'явитися омбудсмен з протидії дезінформації

Генпродюсерка телеканалу ZIK зауважила, що вже сьогодні медійники зверталися до парламентарів.

"Ми знаємо, що таке "закони 16 січня". Я думаю, що будемо поіменно знати тих, хто за це проголосує. Мені здається, що голосувати за такі норми неможливо", – акцентувала Наташа Влащенко.

Вона висловила сподівання, що відомство пана Бородянського, політики дослухаються до думки журналістського цеху, адже ідеться про спробу накинути зашморг на шию медіа.

"Але сама спроба дуже симптоматична, і я думаю, що ця спроба, навіть якщо вона не буде проголосована і не дійде до якогось фіналу, вона вже ввійде в українську історію як досить ганебна", – резюмувала Наташа Влащенко.

Нагадаємо, 17 січня міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський та його перший заступник Анатолій Максимчук презентували законопроєкт про протидію дезінформації.

Як повідомляли раніше, у грудні 2019 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що законопроєкт про дезінформацію перебуває на фінальній стадії розробки та майже готовий для представлення до другого етапу обговорення.

Раніше повідомлялося, що Міністерство культури, молоді та спорту розглядає можливість запровадження посади омбудсмена з питань інформації, який протидіятиме дезінформації.

Loading...