На Полтавщині викрили посадовців у заволодінні 30 млн грн державних коштів

Ілюстроване фото - привласнення коштів Фото з відкритих джерел

Кошти були виділені на виконання ремонтно-будівельних робіт

У Полтавській області Служба безпеки України викрила чиновників у привласнення коштів обласного та місцевого бюджетів під час виконання ремонтно-будівельних робіт на об'єктах соціальної сфери. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, власники комерційних структур за змовою з посадовцями забезпечили "освоєння" підконтрольними фірмами понад 150 млн грн бюджетних коштів, виділених на ремонти та реконструкцію державних установ. Роботи на об'єктах, серед яких лікарні та школи, здійснювались на замовлення розпорядників бюджетних коштів Полтавської ОДА та виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Зазначається, що зловмисники штучно завищували вартість виконаних робіт та кількість використаних будівельних матеріалів, фіктивно купуючи їх у підконтрольних фірм-прокладок.

Для виведення бюджетних грошей чиновники зареєстрували декілька комерційних структур. За попередніми даними, фігуранти вивели до тіньового обігу понад 22 млн грн бюджетних коштів.

Новини за темою: На Закарпатті голова селищної ради привласнив мільйон гривень

Крім того, закупівля товарів у підконтрольних комерційних структур за вартістю, яка на 30-40% вища за ринкову, призвела до нанесення збитків бюджету на майже 10 млн грн.

За цим фактом події розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

На Кіровоградщині правоохоронці викрили заступника начальника Головного управління пенсійного фонду у привласненні 689 тисяч гривень з державного бюджету, які були виділені на благоустрій.

Loading...