Людина опозиційних поглядів буде позбавлена можливості говорити, – у Києві протестують проти закону про медіа

Богдан Ходаковський Скріншот відео

Люди вимагають відкликання законопроєкту

У Києві активісти вийшли на акцію протесту проти наступу на свободу слова й запровадження цензури.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомила кореспондентка Єлизавета Будас.

Єлизавета Будас нагадала, що у ці хвилини триває засідання парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому розглядають законопроєкт про медіа, який запроваджує цензуру для українських ЗМІ.

Голова Всеукраїнської громадської організації "Традиції і порядок" та співорганізатор акції під стінами будівлі, де працює парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, Богдан Ходаковський заявив: "Безумовно, має бути закон про медіа для того, щоб розуміти, де є якісь червоні лінії, і, взагалі, робота має бути відрегульована. Але у цьому законопроєкті багато колізій, які ми не розуміємо. Наприклад, за якими критеріями буде визначатися те, що будуть цензурувати?".

Новини за темою: Ренат Кузьмін: Сьогодні комітет Ради знову спробує "протягнути" ганебний закон про медіа

Окрім того, він поцікавився, за якими критеріями люди за свої дописи та публікації будуть потрапляти у так звані чорні списки. Активіст припустив, що мова йтиме про опозиційних політиків, про людей, які висловлюють альтернативну точку зору.

"Це може бути звичайний громадянин, якого почули і "розшарили" сотні людей, це може бути якийсь політик – і це спосіб його затаврувати, обмежити йому можливість говорити. Немає аналогів у світі подібних законів", – наголосив Богдан Ходаковський.

Активіст резюмував, що найгірше, що трапиться внаслідок ухвалення такого законопроєкту, це те, що людина опозиційних поглядів буде позбавлена можливості говорити.

Новини за темою: Микола Скорик: Законопроєкт про медіа припиняє свободу слова

Учасниця акції протесту, голова Об’єднаного штабу захисту землі Ольга Ходаківська наголосила: "Ми сьогодні тут, щоб не допустити поглиблення цензури в Україні, ми категорично проти того наступу на свободу слова, який відбувається сьогодні. Ми категорично проти запровадження чорних списків… Ми будемо наполягати на відкликанні даного законопроєкту".

Як повідомляли, з 15 січня у низці українських міст люди вийшли на акції протесту проти запровадження цензури. Зокрема, протестували у Львові, а також в Одесі.

Більше читайте тут: "Проєкт закону "Про медіа" як наступ на свободу слова".

Loading...