live

Канада виплатить по 19 тис. доларів сім'ям загиблих в авіакатастрофі в Ірані, - Трюдо

Канада очікує, що Іран також зробить відповідні виплати сім'ям загиблих

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Фото: EPA/RITCHIE B. TONGO

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що його уряд виплатить 25 тис. канадських доларів  (19 122 доларів США) сім'ям кожного з 57 громадян та 29 постійних жителів Канади, які загинули внаслідок падіння українського літака в Ірані. Про це повідомляє АР

Згідно з повідомленням, Трюдо наголосив, що все ще очікує, що Іран виплатить відшкодування сім'ям, але зауважив, що громадянам зараз потрібна допомога для похоронів, поїздки в Іран та оплати інших рахунків.

За його словами, будь-які гроші, які Іран надасть пізніше, будуть спрямовані сім'ям і не будуть відшкодовані уряду Канади.

"Я хочу бути зрозумілим. Ми очікуємо, що Іран відшкодує цим сім'ям, але я їх зустрів. Вони не можуть чекати тижнів. Зараз їм потрібна підтримка", - сказав канадський прем'єр.

Окрім цього, Трюдо заявив, що чорні скриньки літака "МАУ" були значно пошкоджені, а Іран не має досвіду та обладнання, необхідних для їхнього розшифрування. Натомість у Франції є лабораторія, яка може це зробити. 

Трюдо зазначив, що жодних останків канадських жертв не повернули до Канади, але він очікує, що це почнеться найближчими днями.

Нагадаємо, вранці 8 січня пасажирський літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився в Ірані. Усі 176 осіб, які перебували на борту, зокрема дев'ятеро членів екіпажу, загинули. Згодом було опубліковано список всіх пасажирів того фатального рейсу.

Згодом прем'єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що Канада обов'язково братиме участь у розслідуванні катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані, незважаючи на бюрократичні складнощі. 

Напередодні стало відомо, що Канада підключилася до розслідування. Представники країни відвідали місце аварії українського "Боїнга" в Ірані, в результаті якого загинули 57 канадських громадян, і незабаром займуться вивченням уламків літака.Loading...
Loading...
Loading...