Кабмін так і не прозвітував про свої багатотисячні премії

Урядовий портал

Після виступу Гончарука весь уряд покинув сесійну залу ВРУ під оплески партії "Слуга народу" і вигуки "Ганьба!" опозиції

Під час години запитань до уряду українські міністри та прем’єр Олексій Гончарук так і не прозвітували про свої багатотисячні премії напередодні нового року, повідомляє УП.

Зазначається, що Кабінет міністрів мав би прозвітувати під час години питань до уряду  17 січня про свої сотні тисяч премій та розповісти про причини таких нарахувань.

Однак через заяву про відставку прем’єра Гончарука, яку він чомусь подав на розгляд президенту, а не Верховній Раді, графік роботи парламенту змінився.

Зокрема, у ВР прозвітував міністр МЗС Вадим Пристайко щодо катастрофи літака МАУ в Ірані. Також пізніше з трибуни виступив прем’єр, який заявив, що уряд працюватиме до рішення президента Володимира Зеленського.

Гончарук не пояснив, чому подав заяву Зеленському і навіть не згадав про премії.

Новини за темою: Нехай президент вирішує: Гончарук попрощався з урядом

Йому не змогли поставити питання, адже після виступу весь уряд покинув сесійну залу під оплески партії "Слуга народу" і вигуки "Ганьба!" опозиції.

Нардеп від "Євросолідарності" Ірина Геращенко закликала спікера повернути Гончарука і уряд, аби вони таки розповіли про причини і походження власних премій, однак спікер ВР Дмитро Разумков відмовив, заявивши, що за регламентом година питань до уряду уже закінчилася.

Новини за темою: Офіційно: Прем'єр-міністр Олексій Гончарук подав прохання про відставку

Також повідомляється, що прем’єр запізнився на годину питань до уряду і взагалі, за словами Разумкова, у Раді мав би бути лише Пристайко.

Джерело УП також зазначило, що Гончарук прийшов у Раду з Офісу президента.

Новини за темою: "Забрати будь-які сумніви довіри до президента": Гончарук пояснив, чому хоче у відставку

Раніше стало відомо, що топ-чиновники країни отримали в грудні значні премії та надбавки до основних окладів. До прикладу, міністр культури України Володимир Бородянський та його заступники в грудні, в цілому, задекларували заробітної плати на суму 2 мільйони 70 тисяч гривень.

До цього з'ясувалося, що глава "Укрпошти" Ігор Смілянський буде отримувати на місяць майже 2 мільйони.

В Раді очікували звіт від Кабінету міністрів з цього приводу.

Loading...