live

Голова НСЖУ Томіленко про закон про медіа: Влада обрала абсолютно не ті пріоритети

Сергій Томіленко. Фото: Микола Тис/ZIK

"Ми хотіли б не словом, а ділом відчути захист журналістів"

Влада все робить, щоб послабити медіа через регулювання ЗМІ і через жорстке втручання у журналістську діяльність.

Про це в ефірі спецпроєкту з Юлією Литвиненко в ефірі телеканалу ZIK заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Гість студії прокоментував законодавчі ініціативи про медіа, які хочуть ухвалити в Україні і які вже отримали чималий резонанс у суспільстві.

"Ми вважаємо, що влада обрала абсолютно не ті пріоритети, на які ми розраховували. Ми розраховували на два очевидні пріоритети, які будуть втілені в законопроєктах і в роботі профільного наразі Міністерства культури. Це перше – реально докласти зусилля, щоб професія журналіста була в Україні безпечнішою. У нас сьогодні неприпустимо високий рівень фізичної агресії, цькування журналістів, погроз журналістам. Відповідно, на сьогодні журналісти незахищені. Тому ми б хотіли не словом, а ділом відчути захист журналістів", – наголосив Сергій Томіленко.

Голова НСЖУ продовжив: "А друге, що ми б хотіли, як другий пріоритет – це зусилля щодо створення клімату економічної незалежності, щоб українські ЗМІ мали ресурси з реклами, з якихось пільг… Загалом, щоб була енергетика економічна, підтримувати і редакційні стандарти, і боротися з дезінформацією, але щоб українські медіа були сильними. Натомість влада все робить, щоб послабити медіа через регулювання ЗМІ і через жорстке втручання у журналістську діяльність".

Новини за темою: Микола Скорик: Законопроєкт про медіа припиняє свободу слова

Як повідомляли, з 15 січня у низці українських міст люди вийшли на акції протесту проти запровадження цензури. Зокрема, протестували у Львові, а також в Одесі.

17 січня у Києві активісти прийшли з акцією протесту до будівлі, де засідав парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Більше читайте тут: "Проєкт закону "Про медіа" як наступ на свободу слова".Loading...
Loading...
Loading...