Другий етап медичної реформи розпочнеться з 1 квітня за будь-яких обставин, - Скалецька

У МОЗ зараз розглядають питання лікування спінальної м'язової атрофії та розсіяного склерозу

Фото: прес-служба Кабміну

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що другий етап медичної реформи розпочнеться 1 квітня за будь-яких обставин, а наразі відомство працює над єдиним планом дій щодо лікування спінальної м'язової атрофії (СМА) та розсіяного склерозу. Про це міністр написала на своїй сторінці у Facebook. 

"Сьогодні, вперше за 16 років, в МОЗ відбулась зустріч з представниками громадськості щодо питання лікування СМА та розсіяного склерозу. Міністерством розробляється єдиний план дій, щодо цих захворювань. Що вражає? В Україні досі немає реєстру хворих за нозологіями, тому немає змоги правильно сформувати потребу у медикаментах", - написала міністр.

Також вона наголосила, що потрібно розробити актуальність номенклатури та переглянути застарілі протоколи лікування, адже СМА - це складне захворювання, але при вчасній діагностиці та правильному лікуванні хворобу можна зупинити. 

"Наша команда разом з урядом працюватиме завжди для людей. В Міністерстві охорони здоров’я України іде налагоджений робочий процес. Другий етап медичної реформи розпочнеться з 1 квітня за будь-яких обставин", - констатувала Скалецька.

Нагадаємо, раніше у МОЗ заявили, що в усі регіони країни почалися поставки високоефективного протитуберкульозного препарату Deltyba (деламанід), який критично важливий для комплексного лікування пацієнтів, які мають стійкість до протитуберкульозних препаратів. 

 

Loading...