live

Зеленський відкликав законопроєкт про децентралізацію для доопрацювання, - ОПУ

Офіс президента
загрузка...
загрузка...

Президент і народні депутати дійшли до висновку, що внесення змін до Конституції стосовно реформи децентралізації потребує детального обговорення

Президент України Володимир Зеленський відкликав законопроєкт про децентралізацію для подальшого доопрацювання. Про це повідомляє Офіс президента.

Як зазначається, глава держави зустрівся із заступниками голови фракції політичної партії "Слуга Народу", яка складає парламентську більшість у Верховній Раді. На цій зустрічі обговорювалися питання, пов’язані із завершальним етапом реформи децентралізації.

"Учасники відзначили консенсус стосовно стратегічних завдань цієї реформи – створення в Україні системи спроможних місцевих громад. Розвиток місцевого самоврядування повинен поєднуватися з дієвими конституційними механізмами захисту державного суверенітету та територіальної цілісності, а також конституційних прав і свобод громадян", - уточнюється у повідомленні.

При цьому додається, що голова держави і народні депутати висловили спільну думку про те, що внесення змін до Конституції стосовно реформи децентралізації потребує детального обговорення та консультацій з представниками всіх сторін.

"За результатами зустрічі президент вирішив відкликати поданий ним раніше проєкт закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" (реєстраційний номер 2598) і скерувати його на доопрацювання", - резюмується у повідомленні.

Новини за темою: Медведчук: Зміни до Конституції Зеленського не мають нічого спільного з децентралізацією

Нагадаємо, 13 грудня Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади – і 16 грудня з’явився його текст: президент пропонує ліквідувати поняття "район"; запровадити "округ" та інститут префектів замість держадміністрацій; окреслити такі адміністративно-територіальні одиниці, як громада, округ, область, АР Крим.

Вчора стало відомо, що фракція "Слуга народу" збирається на засідання - збиралися обговорювати зарплати та преміальні чиновників, регламент ВР і гральний бізнес.

Loading...
Loading...
Loading...