live

Закон про неповернення "ПриватБанку" колишнім власникам розглянуть на початку лютого

Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова. Фото: НБУ

У разі ухвалення цього закону всі судові справи щодо "ПриватБанку" передадуть до Верховного суду

Голосування парламентом за законопроєкт №2571, який, серед іншого, робить неможливим повернення націоналізованих банків колишнім власникам, відбудеться у лютому.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова, інформує Громадське.

"Зараз ми обговорюємо цей законопроєкт у комітеті, винести на голосування до зали до кінця січня ми вже не встигнемо, але ми сподіваємося зробити це на початку лютого", – повідомила Рожкова.

Раніше вона заявила, що у разі ухвалення цього закону Радою всі судові справи щодо націоналізації "ПриватБанку" передадуть до Верховного суду.

Законопроєкт, яким не допускається повернення "ПриватБанку" Коломойському, зареєстрували у Раді 11 грудня.

У листопаді 2019 стало відомо, що в українському уряді розробляють новий законопроєкт, у якому хочуть прописати пряму заборону повертати виведені з ринку шляхом націоналізації банки колишнім власникам. Таку вимогу Україні висунув Міжнародний валютний фонд.

Новини за темою: Україна має повернути виведені кошти з "ПриватБанку", - представник МВФ

Новини за темою: Як би МВФ не бився головою об стінку: Коломойський переконаний, що поверне собі Приватбанк

Новини за темою: В уряді розповіли про подальшу долю "ПриватБанку"

Нагадаємо, слухання по суті справи за позовом "ПриватБанку" проти колишніх власників, швидше за все, відбудеться у 2021 році.

Також стало відомо, що колишні топ-менеджери "ПриватБанку", які були міноритарними акціонерами банку, зокрема Олександр Дубілет, Тимур Новіков, Олег Горохівський, Володимир Яценко та інші також вирішили оскаржити законність націоналізації банку.

Раніше повідомлялося, що "ПриватБанк" подав апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Києва від 17 грудня 2019 року про часткове задоволення позову Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) до "ПриватБанку" і стягнення 21,847 млн грн боргу за кредитом рефінансування.

Співвласниками НЗФ є ексакціонери "ПриватБанку" Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.Loading...
Loading...
Loading...