live
Новини » Світ 2020 Читать эту новость на русском

В Індонезії два острови повністю пішли під воду через глобальне потепління

Укрінформ

Зараз острови знаходяться на 1-3 м нижче рівня моря

Два незаселених острови в індонезійській провінції Південна Суматра повністю пішли під воду після підвищення рівня моря через глобальне потепління.

Про це повідомляє The Straits Times.

"Острови Бетет і Гундул, які технічно знаходяться в регентстві Баньюасін, пішли під воду і зараз знаходяться на 1-3 м нижче рівня моря", - йдеться у публікації.

Новини за темою: Глобальне потепління: Температура океану сягнула рекордної позначки

"Ці острови були незаселеними. Острів Бетет є частиною національного парку Бербак-Сембіланг", - сказав виконавчий директор Уолхі Південної Суматри Уалул Собрі.

За його словами, якщо не вжити термінових заходів, то під загрозою зникнення перебуватимуть ще чотири острови, що входять до складу цієї провінції.

Новини за темою: Через глобальне потепління розмір птахів став меншим

Зокрема, острів Бурунг вже знаходиться на нульовій позначці. Острови Калонг і Салах Нама — приблизно на рівні двох метрів над поверхнею води, острів Крамат — близько 3 м над водою.

Салах Нама все ще заселений, незважаючи на те, що з 1990-х років місцеві жителі поступово почали залишати його, в тому числі через підвищення рівня води.

Новини за темою: За наступні 30 років через глобальне потепління постраждає мільярд людей, – звіт ООН

Кліматичні зміни, зумовлені подальшим потеплінням, загрожують таким острівним країнам, як Індонезія, де мільйони людей проживають у низько розташованих прибережних районах.

Індонезія знаходиться на найбільшому в світі архіпелазі, до складу якого входять 18 тис. островів.

Нагадаємо, в Україні 2019 рік став найтеплішим за всю історію спостережень.

Loading...
Loading...
Loading...