live

Україна висунула нову умову для виборів на Донбасі

Фото з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Вони мають відбутися тільки після повернення внутрішньо переміщених осіб і біженців у свої рідні міста і села

Українська сторона під час зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську заявила про те, що вибори на окупованих територіях можуть відбутися і пройти у мирі лише за певних умов.

Про це повідомила речниця представника України у ТКГ екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер на сторінці у Facebook.

"Тільки повернення внутрішньо переміщених осіб і біженців у свої рідні міста і села, їхня участь у виборах здатні забезпечити довготривалий мир", - зазначила вона.

Новини за темою: Вибори на Донбасі: У Раді розробляють механізм голосування для переселенців

Водночас вона додала, що неналежна підготовка до виборів може призвести до відновлення активних бойових дій на Донбасі.

"Також міжнародний досвід проведення виборів на постконфліктних територіях свідчить, що передчасне проведення виборів та/ або неналежна підготовка до них не тільки не сприяє примиренню та реінтеграції, а й може спровокувати відновлення бойових дій", - стверджує речниця.

Дарка Оліфер згадала результати доповіді Центру з міжнародних миротворчих операцій та Міжнародного центру з проведення миротворчих тренінгів ім. Кофі Аннана і зауважила, що вибори не можуть відбуватися за відсутності необхідного безпечного оточення та дієздатних інститутів.

Вона заявила, що потрібно зробити безпечною участь усіх партій та кандидатів, а також забезпечити безпечний процес волевиявлення виборців.

"Йдеться не лише про безпеку волевиявлення виборців, а й про безпечну участь усіх партій та кандидатів. Отже, вибори можна проводити тільки тоді, коли кордони держави перебувають під її повним контролем або контролем міжнародних спостерігачів, інакше не існує жодних гарантій безпеки у день голосування, а також є висока ймовірність маніпуляцій щодо участі у виборах осіб, які не є громадянами держави", - вважає Оліфер.

Новини за темою: Вибори на Донбасі не можна проводити до виведення військ, - Кучма

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що якщо у 2020 році на території ОРДЛО не відбудуться вибори або процес розведення військ триватиме надто довго, Україна може розглянути альтернативи Мінським угодам.

Тим часом у Мінську на засіданні підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи розглядаються 9 можливих ділянок, на яких може бути проведено розведення сил на Донбасі.

Відомо, що українська сторона запропонувала створити додаткову робочу підгрупу з питань кордону під час зустрічі Тристоронньої контактної групи.

Loading...
Loading...
Loading...