live

Україна запропонувала створити додаткову робочу групу з питань кордону у ТКГ

Фото з відкритих джерел

Йдеться про "потребу" забезпечити дієвий моніторинг на українсько-російському кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ

Речниця представника України у ТКГ президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що українська сторона запропонувала створити додаткову робочу підгрупу з питань кордону під час під час зустрічі Тристоронньої контактної групи.

Про це вона написала на сторінці у Facebook.

Так, за її словами, було звернуто увагу на те, що пункт 4 Протоколу, відповідно до якого має відбутися верифікація з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України та РФ, не виконується.

"Саме тому українська сторона запропонувала створити додаткову робочу підгрупу з питань кордону", - зазначила Оліфер.

У той самий час зазначається, що Україна буде наполягати на тому, щоб СММ ОБСЄ провела повторну верифікацію відведення важких озброєнь та місць їхнього зберігання.

"На жаль, безпекова ситуація лишається напруженою, всупереч домовленостям лідерів країн Нормандської четвірки тривають обстріли, є загиблі та поранені українські військові. Саме вирішення безпекових проблем - головне в порядку денному", - додала речниця.

Як стверджує Дарка Оліфер, у ситуації з виборами на окупованих територіях треба розуміти, що їх можна проводити тільки тоді, коли кордони держави перебуватимуть під її повним контролем або контролем міжнародних спостерігачів, інакше не існує жодних гарантій безпеки у день голосування.

"Також є висока ймовірність маніпуляцій щодо участі у виборах осіб, які не є громадянами держави. В успішних випадках врегулювання конфлікту — зокрема, в Хорватії, Боснії, Ліберії — вибори відбувалися після встановлення ефективного контролю за перетином кордону", - зазначила вона.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що якщо у 2020 році на території ОРДЛО не відбудуться вибори або процес розведення військ триватиме надто довго, Україна може розглянути альтернативи Мінським угодам.

Тим часом у Мінську на засіданні підгрупи з безпеки тристоронньої контактної групи розглядаються 9 можливих ділянок, на яких може бути проведено розведення сил на Донбасі.

Новини за темою: У "ЛНР" заявили, що Київ зірвав обговорення питання обміну утримуваними особами

Loading...