У Єврокомісії проконтролюють, щоб до "Північного потоку-2" були застосовані газові правила ЄС

Санкції проти "Північного потоку-2", фото з відкритих джерел

Заявку на звільнення для "Північного потоку-2" від виконання вимог Третього енергопакета ЄС подали, хоча газопровід ще не добудували

Компанія, що будує "Північний потік-2", подала німецькому регулятору заявку на звільнення від виконання вимог ЄС. У Брюсселі заявили, що слідкуватимуть, аби Берлін коректно застосував газове законодавство ЄС.

Про це заявив речник Єврокомісії, повідомляє DW.

У Єврокомісії, за його словами, знають про запити компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG на звільнення "Північного потоку-1" і "Північного потоку-2" від виконання вимог Третього енергопакета ЄС. Ці запити були подані до німецького регулятора, тобто Федерального агентства з мереж. Як повідомило німецьке видання Bild, Nord Stream 2 AG подала заявку 10 січня, і своє рішення регулятор обіцяє ухвалити до 24 травня.

"Як країна-член ЄС, на території якої розташовано перший пункт приєднання ("Північного потоку-1" і "Північного потоку-2" до газотранспортної системи ЄС. – Ред.), Німеччина має право ухвалювати відповідне рішення після проведення консультацій з усіма державами-членами ЄС", – заявили у Єврокомісії.

Новини за темою: "Газпром": Росія зможе добудувати "Північний потік-2" своїми силами

Новини за темою: "Північний потік-2" заблокований, але "Газпром" примудрився пустити газ по його наземному продовженню

Нагадаємо, Євросоюз поширив на газопроводи з третіх країн своє газове законодавство (Третій енергопакет). Повне виключення із цих правил можливе лише для трубопроводів, завершених до 23 травня 2019 року, дня набуття чинності нововведень. Утім, коли в кінці минулого року Німеччина переносила нові норми ЄС у своє законодавство, то правлячі партії прибрали формулювання, де говориться про 23 травня.

У Єврокомісії наголосили, що виключення можливе лише для газогонів, завершених до цієї дати: "Ми будемо слідкувати за тим, щоб держави-члени ЄС застосовували ці правила коректно".

Заявку на виключення для "Північного потоку-2" подали, хоча газопровід ще не добудували. Після ухвалення США рішення про санкції проти газогону швейцарська компанія-трубоукладач Allseas припинила свої роботи в Балтійському морі.

Якщо для "Північного потоку-2" не буде застосоване виключення, то його компанії-оператору доведеться відповідати низці жорстких вимог для введення труби в експлуатацію.

Головне з них: ця компанія повинна бути цілковито незалежною від власника газопроводу, тобто "Газпрому". Крім того, оператору доведеться або надавати потужності "Північного потоку-2" іншим постачальникам, крім російського монополіста, або ж тримати частину труби порожньою.

Раніше, міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг заявив, що американські санкції проти газопроводу "Північний потік 2" – неприйнятні.

 

Loading...