У армію тепер - з 18 років: Зеленський підписав указ про призов на службу

фото - з відкритих джерел

Президент видав наказ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів.

Про це йдеться в указі президента України №13/2020.

У документі зазначено, що будуть призивати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Строки проведення чергових призовів українців на строкову військову службу: y квітні - червні 2020 року; y жовтні - грудні 2020 року.

Крім того Зеленський постановив, відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" звільнити в запас зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань: військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби.

Цей указ набере чинності з 1 березня 2020 року.

Нагадаємо, 25 жовтня в Офісі президента прозвучала ініціатива щодо повернення призову на строкову службу з 18 років. Раніше існували певні розбіжності між законом "Про військовий обов’язок і військову службу" і президентськими указами про призов. Згідно із законодавством України, призову на строкову службу підлягають громадяни, яким "виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку". Згідно з останніми президентськими указами Порошенка, призивали громадян з 20 років.

Loading...