"Володимире Олександровичу, ось це сталося з ось цим": Третя частина "записів Гончарука". Повний текст

Фото з відкритих джерел

У розмові обговорювали ревальвацію гривні та економічну стратегію розвитку України, де прозвучала пропозиція "а давайте будемо щось робити!"

В YouTube виклали третю частину аудіозапису нібито спілкування прем'єр-міністра Олексія Гончарука з фінансовим блоком уряду та НБУ.

Перша частина аудіо вже стала причиною скандалу через те, що на ній чоловік з голосом, схожим на голос Гончарука, каже неоднозначні слова на адресу Володимира Зеленського. Трохи пізніше з'явилася друга частина, де учасники зустрічі кажуть, що у них "планів немає", а владу звинуватять в "ухандокивании экономики".

У новій бесіді брали участь прем'єр-міністр Олексій Гончарук, міністр фінансів Оксана Маркарова, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, головний економіст Міністерства фінансів Олександра Бетлій, заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, Глава Нацбанку Яків Смолій та міністр економіки Тимофій Милованов.

"Страна.ua" оприлюднила повний текст вказаної розмови.

Олександра Бетлій: Приїхав боїнг з посилками з Чорної п'ятниці. Тобто люди купують там. Вони не купують тут.

Катерина Рожкова: Люди замовляють там в тому числі. Але повірте мені, не всі ж замовляють. Про який сегмент населення ми говоримо? І скільки у нас людей живе на зарплату в 10 000 гривень, а не нижче. Вони не замовляють там, повірте. Вони по Троєщинському ринку, ці люди.

Олександра Бетлій: А я знаю, що деякі замовляють, бо там дешевше.

Катерина Рожкова: Я просто до того, що в цей час давайте ставити один одному завдання. Давайте маркетувати сьогодні ... Умовно маркетувати сьогодні промисловість. На сьогоднішній день ... Я просто змушена була дитині на ноий рік купити костюм маскарадний, і змушена була ходити по магазинах. Ну ... соррі. Так я хочу сказати - ніхто нічого не купує зі "шматів і гівна", тому що, зрозуміло, вони завозили за якоюсь ціною, а сьогодні це вже незрівнянно. Саме час ... вітчизняний верхпром. Вибачте, буду говорити про подвиги Радянського Союзу. Таке у нас вже колись було.

Оксана Маркарова: У нас є кілька реальних проблем і "уявних". Як не дивно, "уявні" - це те, що потрібно пояснювати в середу. Ну, дуже багато "уявних" проблем.

Олексій Гончарук: Мені здається, головне питання - реалістичний і довгостроковий прогноз. Реалістичний. (нерозбірливо). Ми розуміємо, що все там насправді до осені отримаємо. Може бути, до літа. Концесія (нерозбірливо), те ж саме. У нас є більш-менш реалістичний прогноз. Оптимістичний ... Це те, що ми повинні представити президенту і сказати: на наш погляд, в наступні, там, три роки ситуація в країні буде розвиватися наступним чином. І ось там більш-менш детально, фактори, (нерозбірливо). Виходячи з цього маневру, нам треба, це саме, слабкі сторони. Хто програє?

Новини за темою: У "Слузі народу" сказали, що злита в Інтернет "розмова Гончарука" склеєна

Оксана Маркарова: (нерозбірливо)

Олексій Гончарук: Так, компенсатори. Так, все, це два моменти. Як ми рятуємо (нерозбірливо) Ось цих ми не рятуємо взагалі (нерозбірливо), ось шахти державні ми не рятуємо взагалі (нерозбірливо). А ось тут цих ми рятуємо. Чому рятуємо? Тому що віримо, що у них є можливість перемодернізуватися (нерозбірливо).

Катерина Рожкова: Зараз ще будуть бунтувати вкладники банків.

Олексій Гончарук: Серйозно?

Катерина Рожкова: Ну, да. Ставки підуть вниз. Льош, в наступному році, якщо приватизація включається нормально, і умовно кажучи, у нас така ситуація, коли люди починають впроваджувати ресурси, щоб щось будувати, у нас це буде продовжуватися.

Давайте тоді шукати, не шукати, а завдання ставити ... Умовно там, якщо наша задача, крім того, щоб сільське господарство щось виробляло, нам завжди треба залучати тих, хто буде будувати щось. Ну, коротше, зрозуміло. Насправді, ми коли були останній раз, ми всі ці фактори назвали. І газ - населенню добре. І зарплати ...

Олексій Гончарук: Як, знаєте - і ось це ще є, і ось це ...

Катерина Рожкова: А зараз треба систематизувати.

Олексій Гончарук: Дивіться, Володимир Олександрович, ось це сталося з ось цим. Ось це сталося з валютою. Йому потрібно розповісти історії. У нього в голові коли з'явиться виразна картинка (нерозбірливо).

Новини за темою: "Слуга народу" не обговорювала відставку Гончарука, - Корнієнко

Дмитро Сологуб: Олексій, я думаю, що так. В принципі, легітимні питання з приводу бюджету і тих секторів (нерозбірливо). Зараз нам потрібно спробувати на них відповісти. Давайте сядемо подивимося, окей. Який у нас в бюджеті розрив, як, що ... Те ж саме ми говорили з приводу (нерозбірливо). Стурктурние проблеми однієї індустрії не вирішуються опосередковано. Давайте думати, чим вони вирішуються.

У той же час картинку, яку треба показати, що вона є негативна. І ми знаємо, що з нею робити, з негативною стороною. І є позитивні сторони. Ви знаєте, який при курсі 23,6 буде (нерозбірливо)? 49,4. Тобто менше 50%. Нас довго питали, чому ціни не падають і девальвація курсу - ось інфляція вже тут. Ось вона. Нам розповідають, що вона десь там. Не там. Насправді, ми навіть переоцінили. По-нашому, було навіть трохи більше. Але вона вже є. (Нерозбірливо) З приводу наступного року вона дійсно показує всі наші проблемні точки, і як ми ці проблеми з цим бюджетом можемо вирішити. Але в той самий час показати, що насправді для країни падіння боргу до ввп і так далі - це великий інвестиційний потенціал насправді.

Катерина Рожкова: Але я вам хочу сказати один важливий фактор, який в тому числі вплинув на продаж зараз і на курс. Якщо ми зараз відкладемо в сторону валютних спекулянтів, то давайте уважно подивимося на експортерів. Ви ж розумієте прекрасно, що експортери (нерозбірливо), і це більший фактор, вони притримували валюту. Вони всі чекали, що гривня падатиме. Це сильніший чинник, ніж просто спекуляція населення.

Оксана Маркарова: У нас за минулі два тижні (нерозбірливо) пройшло лише 250 мільйонів. Все інше вальнули наші прекрасні експортери.

Катерина Рожкова: То я тобі про що й кажу.

Оксана Маркарова: Кернел, НАК ...

Катерина Рожкова: Вони сиділи і чекали, що гривня падатиме, і вони поставлять свою виручку і на цьому зароблять ще якийсь спекулятивний ...

Оксана Маркарова: ТОП-10 продавців валюти - це експортери.

Дмитро Сологуб: Країна, як і будь-яка компанія, яка знаходиться на етапі зростання, завжди інвестує більше, ніж зберігає. Для країни ця різниця - це і є торговий баланс, поточний рахунок, так, це нормально. Питання в тому, щоб подивитися, що склдає ваш дефіцит торгового балансу. У нас дефіцит торгового балансу становить досить сильну (нерозбірливо), який йде такими ж темпами, як (нерозбірливо).

Ну ось, у нас виходить, в масштабах світової економіки в процентах ВВП торговий дефіцит насправді падає в цьому році. Тому говорити про те, що він розширюється, не можна. А чому негативний? А тому, що країна росте. І так завжди відбувається. Це вже для економістів розповісти. Але цифра 3% для країни, яка наздоганяє, не є взагалі ніяким негативним фактором.

Катерина Рожкова: Тепер ми говоримо, якщо це все зберігається, ми будемо, умовно кажучи, входити десь до 23-20, і десь ось так ми будемо знаходитися через рік, через два, через три. Давайте тепер, що це дає економіці конкретно? Які плани є у Тимофія?

Ну, питання номер 1. Тому що я розумію, що буде відбуватися через те, що ми зараз бачимо по запитах, ми плюс-мінус розуміємо, що буде відбуватися в банках. Саме час переходити від експорту (нерозбірливо) на експорт будь-якої переробленої продукції, щоб підвищувати, умовно кажучи, її вартість додану. Тобто це означає, що потрібно будувати якісь переробні заводи, я не знаю. Починати вермішель продавати італійську, і так далі.

Олексій Гончарук: Дивіться, скажу людською мовою (нерозбірливо). Йому треба сказати: Дивись, Вова, що, що зараз курс менше, значить, що олів'є в наступному році на наступному новорічному столі не буде дорожче, ніж в цьому.

Оксана Маркарова: Не факт.

Нагадаємо, 15 січня у мережі опублікували запис наради у прем'єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації із курсом гривні, де він нібито висловив неоднозначні думки щодо президента Володимира Зеленського.

На записі "прем'єр" стверджує, що гіпотетично потрібно пояснити Зеленському, що гривня зміцнюється, оскільки її сильно розхитували перед виборами. А тепер люди побачили, що боятися нема чого, тому що "сильний президент". "У нього немає в голові цього. Треба показувати і треба, щоб виглядало дуже реалістично, будемо говорити", - сказав "прем'єр".

Новини за темою: "Соросята ухандохали економіку": З’явилася друга частина прослушки наради у Гончарука
 

Своєю чергою у пресслужбі Кабміну заявили, що інформації про справжність запису у них немає, заяви про відставку прем'єр не писав.

Сам Гончарук сьогодні зробив заяву, акцентувавши на тому, що і в уряду, і в президента є недоброзичливці.

Loading...