live

Телеканал ATR може припинити мовлення і запускає збір коштів

Кримськотатарський телеканал ATR

Через заборгованість 14 січня був відключений супутниковий сигнал телеканалу

Через недофінансування з державного бюджету України кримськотатарський телеканал ATR може припинити мовлення і запускає збір коштів.

Про це з посиланням на заступника генерального директора ATR Айдера Муждабаева повідомляють на сайті каналу.

За словами Муждабаева, в 2019 році з держбюджету телеканалу повинні були виділити 35 млн грн. Перший транш коштів прийшов в січні минулого року. Другий повинні були виплатити в серпні, однак гроші так і не надійшли на рахунок телеканалу.

Через заборгованість 14 січня був відключений супутниковий сигнал телеканалу. Пізніше його вдалося відновити завдяки допомозі головного рабина України Якова Блайха і міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського.

"Трансляцію нам відключили вранці через заборгованості ATR перед ізраїльською супутникової компанією, яку ми повинні були закрити до Нового року. Але гроші на це були виділені з бюджету в суботу, 28 грудня 2019 року. Ніяких валютних операцій вже було провести неможливо, і ми повернули гроші в бюджет. Після чого вони для нас обнулились. Ми б все встигли, якби гроші прийшли ну хоча б в п'ятницю. Але ні, хтось вирішив інакше", - сказав Муждабаев.

Він додав, що недофінансування ATR за минулий рік склало 15 млн грн.

"Це висять тепер на нас борги за доставку сигналу до Криму і оренду приміщення для каналу в Києві. Що з цим робити, поки, чесно сказати, неясно. Виробництво програм поки скорочено на 90%. Чи виживе єдиний в світі кримськотатарський телеканал, який опинився ізгоєм в своїй країні, - покаже найближчий час", - резюмував Муждабаев.

Його слова підтвердив в Facebook помічник генерального директора ATR Олег Борисов.

"Так. Це правда. ATR може припинити своє існування. Вперше з 2015 року ми в такій ситуації. У нас є плани з розвитку, з інформаційного опору окупантам, але... Зате ми вимушено звільнили 80% колективу. Зараз транслюємо повтори. І тут справа не в грошах. Справа в потрібності владі, українцям, Україні, окупованому Криму", – з сумом написав Борисов.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що кримськотатарський канал збирається переїхати з України до Литви.Loading...
Loading...
Loading...